| anonim_4396 a întrebat:

Aţi păţit vreodată să fiţi singuri acasă, într-o încăpere şi să vi se pară că auziţi paşi sau pe cineva care umblă prin sertare?

17 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, nu mi s-a întâmplat, deși daca crezi in paranormal te invit sa te alaturi grupului de Facebook https://www.facebook.com/groups/246024919182219/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu, dar alții au pățit.

| Mosotti a răspuns:

Mai sunt zgomote si din vecini pe care le confunzi cu cele din casa, sau o teama de dinainte sa faca sa ti se para asa, de obicei asa este, nu e problema.

| Freya1 a răspuns:

De multe ori.

| Celcestietot a răspuns:

Da, și tocmai atunci se făcuse ca un capăt al curcubeului să aterizeze la mine pe fereastră. Am intrat în acea încăpere după ce am auzit pașii și am văzut un spiriduș care încerca să îmi deschidă sertarul, ca să bage în acesta oala cu aur. Tu, ce experiență ai avut?

| Sofer a răspuns:

Asta suna a ceva paranormal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am pisică laughing poate să-mi pice un dulap, știu deja cine e fantoma.

| gemeni6226 a răspuns:

Nici una nici alta dar cand eram tinara mereu aveam impresia ca aud pasi pe coridor asta cand imi puneam capul jos sa adorm.Mobilele mai troznesc dar pun pe seama diferentei de temperatura.

| oglindasultanului a răspuns:

Trosneste ceva si se aude cand e f liniste, mobila veche, cand te viziteaza insectele.

| Apokales a răspuns:

Nu. De obicei am muzica data la maxim, asa ca orice gand il am cu siguranta nu-l aud.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu chiar în halul asta. Sa aud, pași sau trântit de uși dar și eu am impresia că sunt urmărit uneori.

Ai grija ce faci, probabil ești sub atacuri spirituale, nu glumesc, pot fii demoni sau pur și simplu oameni, care nu au ce face și folosesc energie întunecată, in scopuri pozitive sau negative, pe tine happy. Mă întreb ce ascunzi tu prin sertare laughing

| Jus7t a răspuns:

Uită-te la the conjuring, e un film documentar care îți spune clar că nu ai de ce să îți faci griji.

| Eugen80 a răspuns:

Esti pensionar si abia ai primit pensia? big grin
Acum serios, frica de singuratate, se poate duce si la astfel de "inchipuiri".
Inchide toate usile, incuie ce se poate si te asiguri ca sunt inchise, tii o bata la capul patului unde stai si crede-ma ca vei dormi mult mai bine.
Daca ai sta la bloc te-ai obisnui repede cu zgomotele de la vecini...

| Zorn a răspuns:

Daca dupa asta sesizezi ca iti lipsesc si lucruri valoroase din casa e si mai grav.

| anonim_4396 explică (pentru Zorn):

Nu lipseşte nimic. Dacă lipsea ceva, măcar puteam să fiu sigură că nu sunt nebună. laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Zorn):

happy

| Zorn a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum, raspunzand serios, am mai patit si eu laughing. Faza e ca atunci cand esti singur tinzi sa fii mai atent la ce se intampla in jurul tau si de aia ai impresia ca auzi pasi etc. Sau poate sunt alte sunete, dar care se aseamana cu pasii, rasfoitul prin ceva.