| MorcovMajestic a întrebat:

Ati ramas vreodata blocati in lift? Cum ati rezolvat situatia?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La fostul job, eu trebuia sa scot oamenii din lifturi, atunci cand se blocau.
Si da, am ramas la randul meu blocat. O data am asteptat calm si si-a revenit, alta data am deschis usile interioare, fiind la nivelul usii (nu intre etaje), am apasat cu mana siguranta si am iesit.
Nu recomand nimanui chestiile astea, se poate ramane fara degete, maini, cap... Ca liftul poate porni in timp ce umbli la usa, sau in timp ce iesi din el.
Nu urcati in lift fara telefon, asta e cel mai important sfat. In lift veti gasi numar la care sa sunati pentru deblocare.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O data intre etaje la urcare, eram si cu alte persoane, a pornit bine si dintr-o data s-a oprit brusc si s-a simtit o zdruncitura, lumea incepuse sa se sperie iar eu incercam sa tratez situatia calm, am apasat pe butonul de panica de mai multe ori pana a auzit cineva si l-a chemat din exterior, a durat cateva minute toata treaba dar s-au simtit destul de intens pentru ca era un spatiu ingust in lift, fiind si vechi ne puteam astepta sa cedeze, aerul era greu de respirat, a fost o adrenalina de moment dar s-a terminat cu bine, am iesit de acolo.