| AllHopeIsGone a întrebat:

Ati uitat de Colectiv?

15 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

N-am uitat, insa nu o putem tine toata viata asa, nu putem vorbi neincetat despre acel eveniment neplacut. La implinirea unui an de la tragedie mi s-ar parea normal sa se rememoreze ce s-a intamplat acolo, poate si la 2-3 ani, insa dupa aceea totul ar trebui uitat (de catre noi, bineinteles, pentru ca familiile celor implicati vor duce aceasta povara toata viata).

| RAY a răspuns:

Daca eu mor azi isi va aminti cineva aminte de mine? ma refer un necunoscut? sincer nu-mi pasa de colectiv, asa imi pasa de alti cum la alti le pasa de mine,fiecare e pentru el, asta e adevarul, fiecare cu interesul lui, in Romania se vor mai intampla de asea pentru ca e o tara plina de persoane indiferente, nepasatoare, cretine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, ca acum a cazut elicopterul ala SMURD... Astia sensibili si 'saritori', au acum alt motiv sa-si puna poze da' doliu pe Facebook.
Cand nu apar tragedii de genul la stiri, nu-i bai, gasesc postari de alea si mai inteligente, cu poze care iti strica buna dispozitie, si descrierea 1 like = 1 moneda botswaneza, 1 share = 2 pe la spate
Da' tu de ce intrebi? Voiai sa 'ajuti' si tu pe net?

| Drimmero a răspuns:

Este un eveniment foarte tragic, au murit romani de-ai nostri intr-un club din Romania cu un sistem de cea mai joasa speta, un club condus de pramatii de bani gata care prin prostia lor au nenorocit niste oameni. Dar nu are rost sa ne mai dam peste cap dupa ei, sunt oameni si asta le-a fost soarta, sa moara intr-un club, cati oameni nu mor in fiecare zi si nu se mediatizeaza nimic asa de mult. Presa doar pentru rating au tinut-o langa cu Colectivul. RIP pentru ei, nu avem cum sa-i aducem inapoi!

| Doub a răspuns:

Ne-ai reamintit tu.

| Florentina9210 a răspuns:

Ce imi pasa mie?

| deeeaqq a răspuns:

Da.
Dar mi-ai adus aminte tu. :/

| Sociopat a răspuns:

Nu mi-a pasat in prima instanta.

| aumih16 a răspuns:

Pfffffffffffffff nici eu n-am uitat! seara am aflat! ca dimineata urmaream la pro cinema! serialul la bloc! ca pe prima tv nu ma uit la trasnitii! in fine deci repet seara am vazut! la stirile pro tv! de colectiv! practic am amutit! nu m-am putut misca! parca eram statuie! incredibil! nu am putut nici sa plang macar! am avut nopti cand abia adormeam din cauza asta! tot visam drama asta din club! pacat de ei saracii! parintii lor parca si-au trimis odraslele catre moarte! nu stiu ce sa zic spun! mai multe! am fost socat! nu au avut minte deloc cand i-au trimis acolo! intr-un loc in care au stat inghesuiti ca sobolanii! greseala cea mai mare a fost cu artificiile! trebuiau de alea de interior! nu de exterior! dar na au vrut sigur sa ii omoare! cu tot dinadinsul! degeaba nu se zice spune ca a fost mana criminala! au facut misto de ei ce sa mai! aia cu artificiile! trebuie sa fii prost ca sa nu iti dai seama ca pentru interior! artifiicii de alea trebuiau! nu de exterior! concertul nu s-a organizat pe stadion! sa fim seriosi! totusi! ce prostie ce tampenie ce gogomanie! bai frate!

| aumih16 a răspuns:

Halloween oricum n-au sarbatorit! au avut o tematica! si cam atat tot! oricum cand visam aceasta drama! auzeam melodia aceea requiem for a dream! clint mansell!

| ShaOfHatred a răspuns:

Un prieten de-al meu a murit in acel eveniment. Dar, nu pot sa stau sa ma gandesc la asta toata viata. Oamenii traiesc si mor, e ceva normal, nu pot schimba nimic daca ma tot gandesc la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă fiut în el de Colectiv.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nah, am un prieten care a murit acolo.
N-a uitat nimeni, dar sunt ferm convinsă că mulți şi-ar dori să uite ce s-a întâmplat acolo.

| immaBeast a răspuns:

De asta ne " arde " noua acum? rolling on the floor))