| Furnicuta000 a întrebat:

Ati vazut ca la shaormerie cand va duceti va intreaba daca vreti dulce sau picant si daca vreti cu usturoi sau fara. Dar ei au alte 10 feluri de sosuri acolo. Ce fac cu ele daca nu le pun in shaorma? Ca nici alte preparate nu am vazut sa aiba (unele shaormerii)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au și cu muștar, sos tzatiki, ketchup dulce, ketchup iute, maioneza cu usturoi un alt sos iute gălbui și asa mai departe. Te întreabă da, este un răspuns tipic spus celor ce vrea o shaorma, sau altceva. Tu ii spui dulce se exemplu, și ulterior ii spui de ex sa pui te rog și cu sosul /sosurile cutare, după ce o sa tot cumperi din același local o sa retina la un moment dat ce sosuri preferi, nu trebuie sa te mai strofoci în privința asta.

| Furnicuta000 explică (pentru anonim_4396):

Pai niciodata nu ma duc la aceeasi shaormerie, merg in diverse locuri prin Bucuresti si de fiecare data e aceeasi situatie. Pe toti din fata mea ii intreaba daca vor dulce sau picant nu ii intreaba ce sos vor. Mi-e si rusine sa le spun "puneti-mi sos din ala verde" laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Rușinea este distructiva și nu tinde sa ducă la nimic bun. Îți place debandada dar ești rușinoasă, nașpa mai. happy

| relian a răspuns (pentru Furnicuta000):

Iti este rusine cu banii tai,aia da laughing nu-ti da moca sa spui ca vrei si mofturi,platesti,deci spui ce vrei de banii tai.
Asta este o gandire de roman care trebuie eliminata,trebuie sa va lasati gandurile astea,sa va lepadati de ele,nu aduc nimci bun.
Astea is ganduri de milog pe banii tai,ceva gen sluga la argat laughing
Fiti mai stapani pe voi,is banii vostri,cereti ce va place,de aia au alea acolo sa le vanda. Poate acele sosuri is cu diverse arome zic si eu,dar is dulci sau uiti,poate nu le plac la multi,caz pentru care ele atat intreaba si baga ce se cauta mai mult.
Dar normal ar trebuie sa te intrebe pe fiecare ce sosuri,asta daca au multe cum spui.
ori poate pe alea le foloseste la altceva,la fript carnea,la stiu si eu.
Am vazut asa de exemplu la japonezi,aia au ceva sosuri ce nu le dau la clientii,is acolo in fata, dar le baga ei in amestecu ce il fac, ori in ce fig, prajesc etc.
Asta stiu sigur, de aia cu saorma nu stiu, nici nu am mancat saorma vreodata.

| HTH a răspuns:

Le tin pentru ei si le duc acasa. laughing
Nu am alt motiv de invocat.
Data viitoare cand mergi, cere-le sa iti puna si o sa vezi. Intreaba inainte, sa nu te trezesti ca o sa aiba te-miri-ce gust.