| anonim_4396 a întrebat:

Ați văzut ce haos este în Israel în ultimul timp? Oare se vor înțelege vreodată politicienii obsedați de bani și putere? Cine are până la urmă drept pe acel pământ, evreii sau arabii? Părerea mea este că răspunsul este undeva la mijloc!

15 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Evreii n-au niciun drept pe pamantul ala. De 1900 de ani nu mai locuiesc acolo

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru Harfagre):

Doar fiindca exista sinagogi nu inseamna ca populatia evreiasca a fost majoritara. Sunt orașe în Romania cu 3 sinagogi. Asta inseamna ca brusc Romania e pamantul evreilor, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru Harfagre):

Ai deraiat rau de la subiect. Nu vrea nimeni sa-i extermine pe evrei paranoicul lui peste. Tot ce vreau de la evrei e sa nu mai colonizeze bucati de pamant care nu le apartine. Tu vezi ce carnagiu fac in palestina? Îi omoara pe bietii oameni doar fiindca nu sunt evrei ca si ei. Asta e genocid

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru Harfagre):

Nu stiu ce e aia hamas si nu sustin nicio organizatie terorista. Eu vorbesc de civili, omule, de civili. De arabii care locuiesc acolo din generatie in generatie si care sunt omorati de evrei

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru Harfagre):

Nu ma uit la televizor. Eu vorbesc sincer cand spun ca n-am auzit de aia. Si nu sunt un activist, sunt doar un om care are suflet si care îi e mila de copiii palestinezi care sunt omorati de evrei tot timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru Harfagre):

Nu citesc nici ziare si nici nu ma uit la tv. Daca exista aceasta organizatie terorista sa stii ca nu sunt de acord cu actiunile lor. Dar de asemenea nu sunt de acord nici cu ce fac evreii. De ce bombardeaza evreii cladirile palestinienilor? Si daca anunta din timp, de ce le bombaradeaza? De ce nu-i lasa in pace?

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

In ultimul timp? Esti nascut azi?

Răspuns utilizator avertizat