| Maia a întrebat:

Aţi văzut filmul "Paranormal Activity"? Ce părere aveţi, este făcut după un caz real?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul este un mare "fake"! "Legendele" din jurul lui sunt pur comerciale. Este cel mai de *** film horror pe care l-am vazut. Dar am rabdat ca un masochist pana la sfarsit, sa vad si eu unde-i marea realizare. DEGEABA!

5 răspunsuri:
| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Da l`am vazut...
hm...se vede cam aiurea pentru ca e filmat cu o camera normala
Eu asa am auzit ca e facut dupa un caz adevarat da` acum...nu stiu c sa zicbig grin
E cam ciudat filmul...si sunt mai multe variante la sfarsit

| Gabbitzu a răspuns:

Acuma ceva timp am vazut un documentar pe Discovery Channel un documentar despre asa ceva. Inca ramane un mister pentru foarte multa lume, insa foarte multi sustineau ca este adevarat, ca totu provine de la familile celor din film si bine inteles copi dupa probele politiei. Insa foarte multi spun ca, cu noua aparatura din ziua de azi poti face chiar si imposibilul. Pentru asta spun ca este un film placut si totus putin plictisitor...
P. S. Exista si partea 2 si urmeaza partea 3 din cate am inteles

| alexaalexandra a răspuns:

L`am vazut si da e dupa caz real asa se zice.
m`a speriat putin dar nu mi-a placut pentru ca tot e filmat cu o camera normala si se vede urat.
in timpul zilei aratau ce fac cei doi in casa si doar noaptea te speriai
nu mi-a placut.

| Haose a răspuns:

Slab filmul, dar sa nu uitam ca este facut cu bani putini. Si frate, ultima faza, dementiala. Restul cam plictisitor ( si nu sunt faze reale, alea de la inceput "Multumiri" bla bla sunt vrajeli. Cititi pe wikipedia. Tocmai acum 2 minute am terminat de vazut filmul, la ultima parte m-au trecut niste fiori cum nu m-au trecut la nici un film laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este facut dupa un caz real, este un caz real...sunt casetele lor pe care le-au inregistrat luate de la politie