| anonim_4396 a întrebat:

Ati vrea sa fiti invincibili si sa traiti la nesfarsit? Fara sa simtiti vreodata durere si sa va puteti duce oriunde oricand instant (de exemplu dintr-o parte a universului in alta)
Eu sincer nu m-as plictisii niciodata, tot timpul as cauta lucruri interesante prin univers :}

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi.ar placea sa devin un terminator sa fac dreptate cu infractorii si problemele societatii, inca 2 terminatori pe langa mine sa se imprastie facem treaba buna. Sa nu am sentimente deloc

| RAY a răspuns:

Asta e o dilema la care ma gandesc de mult timp, vorbesc cu mossoti despre ia mult, in fapt vorbim de hedoism, de a cauta permanent placere, am fost si eu hedoist am ajuns sa ma ingras 30 de kg,non stop cautam placerea rezultata din dulciuri,cola,vezi tu nu se poate asa,dar pot spune ca eram prins in hedoism,am descoprit apoi budismul unde aflam ca fiecare dorinta duce la suferinta,dar si fara o dorinta nu poti sa traiesti,desi trebuie sa fim undeva la mijloc, sa gandim rational, as vrea sa descopar universul, sa experimentez cat mai multe, cat despre intrebarea ta nu as alege viata vesnica in hedoism dar nici in conceptia budista undeva la mijloc apriecand prezentul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți asta, fiindcă ești construit din atomi, molecule, deci din cărămizi. Această construcție are limitările ei. Oricât ți-ar place nu poți depăși aceste limite.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru Excalibur09):

Nu are rost să vreau ce nu e realizabil. Dacă vreau, lupt ca să realizez. Oke?

| Catrice a răspuns:

Aolo mămică ce patisi...la ce te-ai uitat în ultimul timp.
Stai asa ca globul asta al meu zice sa renunti la TV telefon internet prieteni familie relații cariera hobby și sa mergi sa urci Everestul cu mâinile goale de 3 ori.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Ca sa faci asta, nu trebuie sa fii din acest Univers.

| mentholinks a răspuns:

Sunt deja asa.

| Nemessys a răspuns:

Din jocul GTA am invatat faptul ca daca poti face ce vrei, unde vrei, cum vrei, la un moment dat devine plictisitor tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru Excalibur09):

Stiu, dar asa ar fi si in viata reala. happy Si multi oameni cad in rutina.
Referitor la intrebarea ta si aia poate deveni la un moment dat o rutina.

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Nu chiar faci ce vrei ca vine politia si te ucide, practic are reguli si existenta aia a ta in acel joc

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Exista cheat-uri xD

| gemeni6226 a răspuns:

Ar trebui sa incerc vreo 20 de ani ceea ce ai zis(sa am un demo in realitate)sa m-i se implineasca toate dorintele timp de 20 de ani(sa nu imbatrinesc, sa fiu iubita, sa am bani pentru tot ceea ce imi propun, sa fiu sanatoasa tun, copiii mei sa aiba parte de tot ceea ce isi doresc)si apoi peste 20 de ani ti-as putea raspunde daca propunerea ta sa fac acest lucru o vesnicie ce mi-a fost dat timp 20 de ani, imi doresc sau nu.

| Dorotheea21 a răspuns:

Societatea Q din Q Continuum a fost la un pas de distrugere din cauza omnipotentei si a plictiselii. Daca iti place Star Trek. happy
Cand esti invulnerabil, nemuritor si omnipotent, mai devreme sau mai tarziu nu mai simti senzatia de fericire si nu mai ai nici un tel al existentei.
Gandeste'te mai bine ce iti doresti.

| Swae a răspuns:

Pana ai vedea ca toti cei dragi mor in jurul tau si trebuie sa fii inconjurat de oameni la fel de invincibili ca si tine.
Dupa aia planeta ta e lovita de un meteorit si tu ramai plutind in spatiu sufocandu-te, murind si reinviind.

Răspuns utilizator avertizat
| Swae a răspuns (pentru Excalibur09):

Am crezut ca esti doar nemuritor si te refaci indiferent de trauma.
Spre exemplu, esti zdrobit de un meteorit si imediat iti migreaza bucatelele din tine catre o zona libera sa te refaci la normal.
Dar inteleg si ideea ta, tu esti ceva la modul "One-Punch Man"

Răspuns utilizator avertizat