| Vikaa a întrebat:

Avantaje si dezavantaje in a manca cat mai iute? Voi ce fel de mancare preferati; sarata, iute, dulce sau din fiecare cate putin? Mie imi place sa fie cat mai iute

12 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

De regulă sărată, nu foarte dulce, chiar și iute uneori.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie nu imi place mancarea iute. Mananc oricand ceapa sau usturoi, dar picant/iute nu suport.
Imi plac toate celelalte gusturi: acru, dulce, sarat.
Ma atrage mancarea sarata, in principal.

| Celcestietot a răspuns:

Tot, totul cu masura si este forte bine pentru sanatate, asta daca nu ai vreo boala. Funda?

| Vikaa explică (pentru Celcestietot):

Nu prea suport mancarea sarata,ca ma stric la burta, mananc si mancare dulce, dar ma inmoaie, ma soarbe de puteri, in principiu aleg iutele ca ma tine vie si imi da toate fortele necesare

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Atunci asa sa fie.

| RKBlue a răspuns:

Nu e bine sa mananci totul iute.
In schimb, mancarea iute(intr-o cantitate mai moderata) ajuta la digestie.
Daca mergi in India, si esti obisnuit/a cu mancarea mai iute, mancarea lor s-ar putea sa nu te trimita la urgente.

| Bruno92 a răspuns:

Eu de mic iute mănânc, mănânc ardei iute de îți joacă papilele gustative ping pong numai eu rezist la așa ceva, e un bun afrodisiac

| Michaeel a răspuns:

Decât Sărat și Dulce mai bine mancatul Iute. Parca aduce mai multa aroma mâncării. Nu prea sunt dezavantaje, doar ca vei simții ca îți ia gura foc laughing avantaje sunt ca legumele care sunt iuți ca ardeiul sau usturoiul sunt sănătoase.

| Vikaa explică (pentru Michaeel):

Asa si eu sunt, nu intele cum altii pot manca sarat sau dulce, mancand iute parca te pune in miscare si te simti altfel, cand mancam dulce ma simteam moale, nu aveam nici forta.

Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 a răspuns:

Cica mancarea iute ajuta la arderi....prin urmare, in timp vei slabi.
Si, dupa ce mananci, nu simti ca te arde sau ustura gatul? Na cam asta ar fi dezavantajul.
Mie nu imi plac deloc mancarurile alea, imi iese pe ochi cu umezeala...haha. Mancasem odata chipsuri iuti, deci si prin urmare dupa fiecare bucatica o trebuit sa iau cate o gura de apa. Nici de vorbit nu puteam sa vorbesc. Trebuie sa fi un erou ca sa induri asa ceva laughing

| RobertIDiablo a răspuns:

La fel ca si tine laughing. Sa fie cat mai iute