| anonim_4396 a întrebat:

Avem motive sa fim mandrii ca suntem romani? eu zic ca nu... http://www.mandrucasuntroman.info/

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si da si nu.Nu, din cauza celor care ne conduc.Da, pentru ca este tara in care ne-am nascut.Noi si stramosii nostri.

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

Putem fi mandri ca suntem urmasii unui mare imperiu (ma refer la cel roman), si ca avem o tara relativ mare si frumoasa. Dar e adevarat si ce a spus Eminescu despre romani: avem inteligenta, dar n-avem caracter.

| mODIN a răspuns:

Eu urasc tara asta.Nu sunt deloc mandru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

R8