| Joker3134 a întrebat:

Aveti bunici, strabunici care au participat in al doilea razboi mondial? Cum a fost? Au fost afectati psihic?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mann tu stii cati ani sunt de acolo?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Amintirile se modifica in funtie de gandirea din prezent

| Drimmero a răspuns:

Strabunicul din partea tatalui, a fost chiar si impuscat pe front, i-au fost perforate putin intestinele, dar si stomacul, a fost si prizonier din ce imi aduc aminte ca povestea, l-am prins putin in viata. Nu cred ca a fost afectat deloc psihic, a murit de batranete, mereu cand il vedeam era numai zambete si om muncitor si gospodar.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din pacate nu stiu raspunsul la partea cu psihicul. Adica... stiu. Ca nu s-a intors :/

| SilentRain a răspuns:

Nu, dar au prins perioada comunista

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns (pentru Joker3134):

Superba, primeau mâncare pe cartele iar doar aia bogați își permiteau portocale

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns (pentru Joker3134):

In compartie cu ce avem azi da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Da au ramas cu teroarea in ei, ma speriam de el cand eram mica. Sunt totusi mai civilizati, educati decat specimenele moderne. Acum nu mai merg barbatii la razboi real, acum "bogatasa bate saraca" si baietasii rad.