| Drimmero a întrebat:

Aveti hobby-uri? Ce va place voua cel mai mult sa faceti in timpul liber, practicati vreun sport?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu prea pot sa pierd la un amator, in general cu amatorii joc cu 60 de secunde pe ceas si ei infinit... am vazut ca multi nici nu stiu finaluri sau deschideri.

Marea problema a sahului este ca depinde foarte mult de memorare... spre exemplu trebuie sa stii toate structurile de pioni ( karlsbad, maroczy, etc. ) si planurile fiecareia, altfel pierzi rapid.

Apoi deschideri ( eu ce joc in concurs le stiu pana la mutarea 18 si tot nu e destul ) si finaluri ( sunt sute de pozitii de final pe care trebuie sa le stii, gen : tura+pion vs tura, cand regele advers e taiat la 3 coloane... apoi cand e la 2 coloane, etc. ).

Iti spun din experienta, un amator nu are nici cea mai mica sansa cu unul care are rating bun la concursuri oficiale ( organizate de federatie ).

64 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dansul, body buildingul, plus...
http://www.tpu.ro/......sa-ma-joc/

| AFR81 a răspuns:

Daaa, clar ca am hobby-uri, chiar destule. Pe langa faptul ca citesc si ascult muzica, imi place foarte mult sa vizionez tenis, snooker, darts, fotbal, handbal si baschet. Practic tenis de camp, tenis de masa, biliard si darts. Am jucat si handbal de performanta timp de 5 ani.

| Drimmero explică (pentru AFR81):

Stima junior gunner!

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing) big grin

| Drimmero explică (pentru AFR81):

Religia Arsenal!

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

Daa, cu marele Wenger in frunte laughing

| Drimmero explică (pentru AFR81):

''Le professeur'', e satana in persoana hodorogul asta senil, Wenger out!

| RAY a răspuns:

Plimbarea cred e un mod de relaxare a minti, cititul e un sport al creierului, statul pe internet acumuland noi informati =noi conexiuni in creier, imi place sa ascult muzica, sa conversez, sa invat o limba noua, dar luna asta sunt 100% pe fotbal, la noapte la ora ma uit la meci joaca usa-argentina

| Drimmero explică (pentru RAY):

O,stai pentru copa America, nu te recunosc!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da mereu m-am uitat la mondiale si europene

| Drimmero explică (pentru RAY):

Asta e alta competitie, nu are treaba cu turneele finale.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ai vazut Spania-Croatia?

| Drimmero explică (pentru RAY):

Nu,2-1 cica a fost. Italia-Spania in optimi, ce meci!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din pacate anul asta am pierdut legatura cu mine. Incerc sa ma regasesc laughing

| Doub a răspuns:

Stresez oamenii, asta e hobby-ul meu preferaaat

| Drimmero explică (pentru Doub):

Diavolul in persoana sub chipul tau angelic. Ai stresat-o pe Nini pana s-a lasat de TPU si de intrebari, pana aici ai adus extrema ta, bwuahahahah

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?
ce i-am făcut eeeuu?

| Drimmero explică (pentru Doub):

Nu i-ai facut, iti jur/

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Păăăăi şi atunci, de ce faci să mă mustre conştiinţa?

| Drimmero explică (pentru Doub):

Este un stil de motivare pentru a lua BAC-ul. A fost la competente?

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

HAAOLEEUU, AM scapat de tic, sunt super fericităăăă

| Drimmero explică (pentru Doub):

Un mare balaur acest TIC. Nu stii sa dai dublu-click, sau care a fost complexul?

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Dublu click pe moartea, ca au fost niste subiecte de pfff, eram in extaz pe acolo

| Drimmero explică (pentru Doub):

Tu stii, urmeaza acum ce era cel mai rau/

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Haahaahaahaaaa, cât de frumoooos, mulţuuumesc că mi-ai amintitttt.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Doub):

Ce ai facut mai saracii fete? Mai zici de mine rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru UnBroken2016):

Serios dacă ştiulaughing), dar văd că am lăsat-o cu traumelaughing

| R0R0 a răspuns:

Da.
Sa citesc love struck (cel mai mare hobby al meu )
Momentan nu practic niciun sport. Ocazional joc baschet.

| Drimmero explică (pentru R0R0):

E bine ca iti place sa-l joci, eu unul nu prea am jucat baschet, sunt destul de inalt, inaltimea ma poate ajuta, dar nu ma pasioneaza sportul asta. Cititul e pasiunea tuturor fie ca vrem sau nu, suntem antrenati sa citim orice.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Stiai ca imi place sa citesc.
Pasiunea mea pentru citit este la fel ca a ta fata de Arsenal.

| Drimmero explică (pentru R0R0):

Nu exista termeni de comparatie pentru a descrie dragostea pentru tunari, probabil diferenta de la cer pana la pamant este ceva mai plauzibila.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

App,ce mai fac? Cand au meci?

| Drimmero explică (pentru R0R0):

Momentan o sa vina luna viitoare niste amicale neinteresante care nu prea m-au pasionat, iar de pe 13 august incepe nebunia numita Premier League, dam deschiderea cu Liverpool, victoria ca sa incepem bine noul sezon! COYG/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Deja stii ca o sa castige laughing

| Drimmero explică (pentru R0R0):

Cu liverpool am cele mai frumoase amintiri, mereu a fost o echipa care a jucat un fotbal frumos cand a dat de Arsenal, nu se stie sigur daca o sa ia bataie Liverpool, au un atrenor bun si la cum o stiu eu pe Arsenal, niciodata nu e sigura de bataie, pana nu aud fluierul final, nu mai cred in basme de genul! Dar in general, pe Liverpool i-a cam batut pe unde i-a prins in ultimul timp/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Suuuuuuper.

| Florentina9210 a răspuns:

Sa ma cert cu tine!

| Dismally a răspuns:

Sunt mai multe lucruri - ma uit la un film sau un serial, ies la o plimbare sau la o bere ceva. Sahul se pune ca sport? laughing

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Sahul este cel mai bin joc pentru minte

| Drimmero explică (pentru Dismally):

Se pune, este sportul mintii, un joc dificil ce necesita gandire. Eu nu sunt neaparat un perfectionist, dar nu ma bat multi la sah.

| Dismally a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci ar trebui sa jucam o data happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

Cat de bine joci, ce rating ai?

| Drimmero explică (pentru Cosmin86):

Nu tin scorul sau ceva, joc rar, dar o fac destul de bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu scor, rating la federatie... sau nu joci in turnee, joci doar amicale?

| Drimmero explică (pentru Cosmin86):

Nu joc eu pe d-astea, joc in timpul liber, mai la o caterinca, nici chiar atat de departe nu am ajuns cu el. Nu stiam ca atat de jucat poate sa fie sahul!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt turnee unde premiul 1 e peste 1 milion de euro... dar bine, aia sunt marii maestrii, care traiesc din asta laughing)

In Romania sunt turnee mai mici ( cel mai mare are gen 80 de mil locul 1, dar majoritatea abia dau cateva sute de lei ), dar e mai amuzant in concurs... cand joci cu ceas ( presiunea timpului ) si cu o miza + cu adversari care chiar inteleg ceva happy

| Drimmero explică (pentru Cosmin86):

E frumos sah-ul, chiar misto. Acum realizez ca mi-am invatat prietenii sah si intr-un timp am ajuns sa mi-o iau de la ei, dar ma compensam eu. Eu oricum pe unde ma duc, nu imi pun in gand sa castig, mai bine sa nu te crezi superior sau invingator ca apoi daca pierzi, te crizezi si te oftici.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

Apropo, daca esti din Bucuresti putem juca, am set profesional de concurs si ceas:

https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/......6550_n.jpg

Putem juca ori la 60 de secunde handicap ( eu ) ori orb ( fara sa vad tabla si piesele ).

p.s. : si orb mut repede happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu prea pot sa pierd la un amator, in general cu amatorii joc cu 60 de secunde pe ceas si ei infinit... am vazut ca multi nici nu stiu finaluri sau deschideri.

Marea problema a sahului este ca depinde foarte mult de memorare... spre exemplu trebuie sa stii toate structurile de pioni ( karlsbad, maroczy, etc. ) si planurile fiecareia, altfel pierzi rapid.

Apoi deschideri ( eu ce joc in concurs le stiu pana la mutarea 18 si tot nu e destul ) si finaluri ( sunt sute de pozitii de final pe care trebuie sa le stii, gen : tura+pion vs tura, cand regele advers e taiat la 3 coloane... apoi cand e la 2 coloane, etc. ).

Iti spun din experienta, un amator nu are nici cea mai mica sansa cu unul care are rating bun la concursuri oficiale ( organizate de federatie ).

| WaterDrop a răspuns:

Ce mai poate fi denumit hobby, cand o viata bine organizata este numai timp liber thinking

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai Drimmero eu nu pracric nici un sport dar prefer sa stau la calculator pe TPU si pe youtube si stau pe telefon si sa imi petrec timpul pe afara mai ales vara fiindca e frumos afara, e anotimpul meu preferat.

| Drimmero explică (pentru Doarunaltutilizator):

Cum nu practici? Aruncatul cu privirea, este noul sport national si asta, mai nou. Vara imi place si mie, dar la superlativ! E ok ceea ce faci, pana la urma, te distrezi

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Drimmero):

Fac ceea ce imi place mie.

| Sociopat a răspuns:

Imi place sa fumez iarba si ***.

| UnBroken2016 a răspuns:

Sa ascult muzica, sa alerg, sa merg la sala ( mai putin astea 2 in ultimele luni de cand cu piciorul ). Tu colega?

| Drimmero explică (pentru UnBroken2016):

Am mai multe, sa ascult muzica, sa ma plimb, sa ma uit la filme, la meciuri( astea nu ies din discutie), sa ma joc un fotbal( nu am mai pus de mult piciorul pe minge calumea), un tenis de picior, etc/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma mir ca nu ai pus "sa ma uit la meciuri" prima laughing

| Drimmero explică (pentru UnBroken2016):

Timpul nu e pierdut!

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Tragic. Cred ca ma reapuc de sala ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dorm happy - cel mai mult -e un hobby happy

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Aici ma alaturi tie/

| IAmTheLegendary a răspuns:

Pc, pc, pc, pc, am facut handball, alerg cu colegii pe afara, bla bla, nimic interesant. happy

| 01042004 a răspuns:

Cel mai mult imi place sa stau pe facebook si sa ascult muzica rock

| 01042004 a răspuns:

Cel mai mult imi place sa stau pe facebook si sa ascult muzica rock.

| Drimmero explică (pentru 01042004):

Combinatia letala!