| Maronica a întrebat:

Aveți idee cât costă un aperitiv/persoană la un restaurant?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Depinde de restaurant de numarul de persoane invitate si de localitate.In mod sigur In Bucuresti de exemplu la un hotel de 5 stele si 20 de invitati va fi mult mai scump decat de exemplu la Satu Mare la un hotel de 3 stele. Poate incepe de la 25 de lei si poate urca f mult depinzind si de ceea ce contine aperitivul.La restaurantul unde am lucrat un platou de aperitive de pasti pentru 10 persoane era intre 150-300 lei functie de ceea ce s-a comandat sa contina platoul.

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde foarte mult de restaurant. Poate sa coste 40 de lei, poate sa coste si 60 de lei. Cauta restaurantul si trimite un e-mail sau suna la numarul de telefon in cazul in care nu au pe site preturi afisate.