| Gabriela2011 a întrebat:

Aveti idee cat costa un Coran si unde gasesc in Braila?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, in Braila, nu mai exista demult o moschee. Eu am o prietena turcoaica si imi spunea ca cea mai apropiata moschee e la Macin.
In anticariate nu cred sa gasesti asa ceva, dar, incearca la Biblioteca Judeteana, la sala de lectura, in Piata Poligon (in spatele hotelului Traian). Numai ca trebuie sa-l citesti acolo, pe loc; nu-l poti lua acasa.
Din pacate, au ramas foarte putini turci in Braila si nu sunt organizati (din cate stiu eu) intr-o comunitate pe care sa o poti contacta.

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Coranul nu se gaseste de vanzare decat prin aticariate ...ca sa intri in posesia unuia trebuie sa faci parte din congregatia musulmana si il poti procura de la moscheea sau geamiea de la tine din oras!

| solumaam a răspuns:

Din ce stiu eu exista sigur ...moschee poate nu dar o geamie este, dar din pacate nu stiu locatia sigur pentru ca sunt din bucuresti!

| Gabriela2011 explică:

Noi nu avem moschee in oras. Eu nu stiu nciuna daca exista.