| SIM12 a întrebat:

Aveti idee ce as putea sa mananc la micul dejun, ceva sanatos?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Corn si sana sau iaurt, cereale cu lapte

| CiocolataCalda a răspuns:

E un proverb care zice ca dimineata trebuie sa mananci singur, la pranz cu un prieten, iar seara cu un dusman. Ei bine, asta inseamna ca micul dejum trebuie sa fie cel mai consistent. E recomandat sa mananci dulciuri (ma refer nu numai dulciuri), deoarece ele iti ofera energia necesara pana la masa de pranz, daca nu chiar mai tarziu. Pe langa ceva dulce, poti adauga un sandwich, fructe sau legume, lactate sau alimente bogate in proteine, precum carnea, ouale etc. happy