| anonim_4396 a întrebat:

Aveti incredere sa cumparati produse de Black Friday?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,doar ca e mai mult vrajeala, nu sunt chiar produse de calitate si ceea ce nu s-a vandut sau generati vechi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bataie de cap, astepti cateva saptamani produsul doar pentru o schema de marketing.

da, daca un telefon de 2000 ron s ar vinde cu 500ron ar merita.
Asa avand in vedere ca un telefon de 2000 ron se face 2500 cu 2 luni inainte si il vand cu 1950 de black friday nu merita efortul

| OldSoul a răspuns:

Sa zicem ca da.
In general verific din timp ceea ce ma intereseaza, si pretul acelor produse.

De data aceasta mi-am notat ceea ce ma intereseaza, si pe baza preturilor de pana acum, am ales si notat pretul pe care as fi dispus sa-l dau pentru acele produse de black friday.

Voi cumpara acel produs din lista care se va apropia cat mai mult de estimarea mea, dar daca produsele respective vor fi mai scumpe cu 200 de lei de estimarea mea, nu voi cumpara nimic, deoarece aceea reducere nu ar fi una substantiala cat sa ma grabesc in achizitionarea acelui produs.

| Holiday a răspuns:

Da, de ce sa nu ai? Tehnica este sa-ti stabilesti dinainte ce produse vrei sa achizitionezi si sa stii pretul cu care s-a vandut in ultimele 2-3 luni pentru a iti da seama daca intr-adevar este o reducere de pret la acel produs, sau e doar vrajeala.
Daca alegi cu atentie poti achizitiona produse la preturi bune.
De asemenea trebuie sa ai grija sa nu cumperi produse de care nu ai nevoie, doar pentru ca au pret bun.

| aXy99 a răspuns:

Daca le-am verificat pretul cu mult inainte, da. Exista multe reduceri adevaratewinking

| Nemessys a răspuns:

Sa fim seriosi... nicio firma nu vrea sa iasa in pierdere din cauza unor amarate de reduceri pentru ca,, asa se face in fiecare an". Oricum. este si o strategie de marketing.

Produs de 100 de lei - nimeni nu-l cumpara
Produs de 200 de lei (dar care numarul este taiat ) si scrie mai jos,, reducere de 50%" - toata lumea sare pe el.