| SmokeyEye a întrebat:

Aveţi la prieteni pe reţelele sociale persoane pe care nu le cunoaşteţi sau cu care nu v-aţi întâlnit niciodată? Dacă da, de ce?

10 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Da. Nu pe reţele sociale, dar am. Unii sunt din alte ţări, alţii pur şi simplu din alte oraşe şi nu ştim cum să ne întâlnim, unde etc.

| AtateaConditii a răspuns:

Majoritatea celor din lista mea de messenger sunt prieteni virtuali. Dar daca nu le dau ceea ce isi doresc nu ma mai baga in seama, ei cer web, poze si altele. Dar a ramas unu cu care ma inteleg destul de bine dar e prea dragastos, isi cauta mereu perechea vietii.

| MaliciousDeath a răspuns:

De obicei dau accept oricui imi da cerere.Prieteni de-ai prietenilor in general...dar am observat ca am si destui anonimi.Tre' sa fac curat in lista. Faza amuzanta e ca spun asta de mai bine de un an.Mi-e asa lene...

| reihiuke a răspuns:

Da, pentru ca tinem legatura. Ne putem ajuta si de la distanta, nu numai stand nas in nas happy Ca si pe TPU laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, multe, mai multe decât persoane reale. Din foarte păcate.

Asta pentru că internetul m-a acaparat.

Eram mică și am început să intru pe internet de curiozitate, aveam vreo 9 ani, nu știam cu ce se mănâncă. Am început să vorbesc cu tot felul de persoane de-a lungul acestor 7 ani.

Și nu e rău. Adică, poți cunoaște persoane pe care în realitate nu ai avea cum, mai ales dacă ai vreun hobby mai puțin întâlnit.

Tot rămân la ideea că în realitate e cel mai bine, și nu înseamnă că ești involuat, ci că știi să îți trăiești viața reală.

| MaskOfSanity a răspuns:

Majoritatea prietenilor de pe contul meu de facebook sunt de aici, de pe TPU, dar vorbesc aproape cu toţi. N-am de ce să adaug şi persoanele pe care le văd zilnic. Ăsta-i scopul site-ului, cred eu.

| FastAndFurious a răspuns:

N-am FB, dar pe mess am si doua amice ( prietene?) virtuale cu care sunt doar la stadiul asta si asa as prefera sa ramana.

| Ƨirenia a răspuns:

Nu. Nu-mi place.

| Alishia a răspuns:

Da,pentru ca retelele sociale le folosesc numai ca sa primesc puncte bonus la jocurile de pe telefon si unele cer un nr mare de perieteni asa ca nu ma deranjeaza.

| OMGisBrainiac a răspuns:

DA. Am multi cu care m-am intalnit doar pe internet, pe jocuri pe retele de socializare si chiar aici pe TPU
Pai daca te intelegi cu el/ea de ce sa nu ramaneti prieteni.