| AC4S4 a întrebat:

Aveti obiceiul de a face poza la mancare inainte de a o manca?

Credeam ca e doar un mit sau ca sunt foarte putini oamenii care chiar fac mereu poze inainte sa manance ceva la un restaurant. Mi-am dat seama recent ca m-am inselat. Daca ai manca ceva neobisnuit as spune si eu ca merita sa faci o poza, sa le arati prietenilor. Insa, sunt persoane care fac poze la fiecare banalitate pe care o mananca la restaurant.

Din ce motive a aparut acest obicei?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Findcă au smart phone cu care să facă poze. E un fel de ritual, în loc să faci o rugăciune înainte de masă, faci o poză.

| Celcestietot a răspuns:

Asa este moda prietene. Asa sunt peste tot pe Instagram, de exemplu ~70% dintre uitlizatori fac asta. Asta fac cei care vor atentie si nu au...

| SilentRain a răspuns:

Nu

| mentholinks a răspuns:

Din obisnuinta, lipsa de imaginatie, plictiseala, probabil sunt mai multe cauze. Dar asa sunt unii, posteaza foarte mult pe retele de socializare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurele poze pe care le-am făcut la mâncare au fost atunci când am ţinut acum vreo 2-3 ani o dietă împreună cu o prietenă.Ne făceam şi ne trimiteam poze reciproc cu ce mâncam fiecare ca să nu putem trişa.