| Livia94 a întrebat:

Aveti superstitii si daca da care sunt acelea?happy

Răspuns Câştigător
| Ana_2177 a răspuns:

Pai da, cred ca fiecare persoana are minim o superstitie chiar si cei mai optimisti dintre noibig grin de exemplu la scoala cu profa mai rea daca am fost imbracata intr. un fel cand m-a ascultat si am luat o nota mica, next time clar nu ma mai imbrac asa la ora eilaughing e aiurea dar pur si simplu incerc sa evit sa ma imbrac la fel sau daca e vorba de baieti sa presupunem ca ma intalnesc cu prietenu si ne certam intr. o seara, la fel next time clar ceva trebuie sa schimb la vestimentatielaughing sigur o sa te amuze ceia ce am scris pusy:*:* >big grin

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am una singura: sa nu ma intorc din drum!

| Dan a răspuns:

Nu, ma simt bine si fara superstitii.Noroc!happy

| matadoru a răspuns:

Acum vreo 2-3 aveam mai multe superstitii pe care le foloseam inainte scolii gen(la orele de romana ma imbrac mai deschis iar in cele de mate mai inchis) chiar nu stiu de ce o faceam dar pur si simplu ma simteam mai bine asa.Si cand aveam vreun meci la fotbal scriam inainte fiecarui meci ce-mi doresc de la aceasta cariera(sa joc macar un meci pe Anfield Road, stadionul lui Liverpool) si asta ma ambitiona, motiva f tare.Acum cu cat m-am maturizat am inceput sa renunt la aceste superstitii.

| Andra_5221 a răspuns:

Hmm...nu stiu daca e chiar o superstitie, dar nu ma simt in largul meu daca nu am la mana bratara pe care am primit-o de la cineva special si care esti cumparata dintr-o manastire(are valoare sentimentala).