| Deeza a întrebat:

Aveti tabieturi? Care ar fi acelea?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da.Cand sunt la birou imi place sa imi pun pixurile perpendiculare cu monitorul, sa imi asez cartiile cu cotorul in stanga, sa pun dosarele in ordinea culorilor etc etclaughing

April
| April a răspuns:

Am doua tabieturi tinand de inceputul si sfarsitul zilei:cafeaua de dimineata si un pahar de vin rosu dupa cina.Amandoua devin adevarate ritualuri vara, cand ma mut la tara.Atunci imi place sa transorm tabietul in moment unic de calm sufletesc, contemplatie si reverie.Imi beau cafeaua de dimineata asezata la o masuta de buturuga cu scaunele la fel, asistand la rasaritul soarelui de dupa un deal acoperit de padure si privind cum ceata usoara a diminetii se ridica din gradini pe masura ce soarele se inalta, iar seara, mai ales in noptile cu luna plina, imi sorb paharul de vin asezata in iarba si asteptand sa rasara una cate una stelele incercand sa recunosc vreo constelatie. N-am cronometrat niciodata insa totdeauna cafeaua sau vinul baut in acele momente par a fi interminabile...Si bucuria tacuta infinita!

| Bacemi a răspuns:

Incep ziua cu muzica veche de calitate. Si seara o inchei la fel.

| Arthur a răspuns:

Da : cafeaua de dimineata, şueta cu prietenii la o bere, telefonul pe care il dau prietenei mele aproximativ la aceeasi ora (dimineata ), statul pe TPU...etc.