| Kiwibibilă a întrebat:

Aveţi vreo întrebare fără răspuns?

41 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Speed99 a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Ce a cauzat acel big bang? Cum a putut aparea energie din nimic? De ce existam? exista viata inteligenta in univers? cum a putut aparea viata din materie? materia find ceva neviu

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

O putere imaterială.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Povesti,eu vreau o explicatie rationala

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Atunci du-te şi fă masterat în fizică chimie biologie istorie astronomie matematică geografie etc etc.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Inca nu se stie

| Drimmero a răspuns:

De ce sunt eu asa bun cu oamenii?

| Kiwibibilă explică (pentru Drimmero):

Eu cred cu tărie că oamenii buni sunt cei inteligenţi. Iar ştiinţa înseamnă putere.

| Drimmero a răspuns:

Inca una pe care mi-o pun de cativa ani de zile:
'Va mai reusi vreodata Arsenal sa ma faca sa ma imbat luand campionatul'?

| T0T a răspuns:

Toată lumea are.

| OldSoul a răspuns:

Uhuhuhuuuuu!

Si inca cate, si aproape toate din ele ar incepe cu "Cum ar fi fost daca..." eh, aia e, astea chiar ca nu-si vor gasi vreodata raspunsul.

| zurick a răspuns:

Orice intrebare care incepe cu "De ce. "

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu am nici macar "intrebare", cum sa am intrebare fara raspuns? sad

| GoldenZenith a răspuns:

De ce am încredere în persoanele nepotrivite?
Ce sunt numerele?
Pt o furnica, oceanul pare infinit. Oare să fie același lucru în cazul nostru și al Universului?

| Kiwibibilă explică (pentru GoldenZenith):

1. Toţi avem problema asta. Gândeşte-te la oamenii pe care i-ai bârfit sau le-ai divulgat secretele de-a lungul vieţii tale. Sigur există şi ei.
2. nu stiu
3. Hmm bună întrebare. Dar şi pentru un om neechipat oceanul ar fi infinit.

| oglindasultanului a răspuns:

Imi raspund eu singura la tot, caci doamne doamne e cam ocupat hibernand ca magarusul.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pot fi numerele pare mai mari decat 2 scrise ca suma de doua numere prime?

| Kiwibibilă explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Bagă o inducţie matematică.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu merge. Numerele prime sunt imprevizibile. E cea mai populara problema deschisa a matematicii asta, conjunctura lui Goldbach. Daca iei pe exemple, merge : 24 = 19 + 5; 48 = 31 + 17 etc. Dar numerele prime aparand imprevizibil, nu exista o formula pentru a determina care e si care nu e numar prim, deci nici problema initiala nu se poate demonstra.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Cel putin, nu inca.

| Kiwibibilă explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Şi dacă s-ar lucra în sistem binar, odată ce numerele prime se scriu ca o inlantuire de 1?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Hm... numerele pare se termina in 0, iar 1+1 = 10, ceea ce ar da un numar par.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Kiwibibilă):

De fapt, stai. Numerele prime nu se scriu ca o inlantuire de 1. 13 e numar prim. 13/2 = 6 rest 1; 6/2 = 3 rest 0; 3/2 = 1 rest 1; 1/2 = 0 rest 1, ceea ce inseamna ca numarul 13 se scrie ca fiind 1101.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Sunt si numere prime care se scriu ca o insiruire de 1, numerele prime Mersenne. Dar astea sunt putine, neputand reprezenta orice numar par ca o adunare de astfel de numere.

| Kiwibibilă explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da, m-am gandit dupa aceea mai bine si mi-am dat seama ca am gresit.

| deeeaqq a răspuns:

Da, mă ajuți tu?

| Darkmagic a răspuns:

As avea o tona de intrebari, nu "fara raspuns", dar generatoare de discutii mult prea tehnice pentru acest site.
Serios, calculul unei banale formule florale pare s.f...
https://www.tpu.ro/go-to-answer/15631158/
...si cineva de aici poate avea pretentia sa discutam despre gluoni sau NXG 127.2 m?
"Doctor" Wiki are...UN RAND despre gluoni, deci despre CE sa discut cu TPU?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce eu?

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

De ce altul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Mda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar nu cred ca vreau sa aflu raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare de ce uit mereu chestii? Ce e în neregulă?

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

Cred că ar fi obositor să ţii minte absolut tot. În plus, cu toţii uităm. E normal.
Sau poate ai Alzheimer.

| Spataru_Doina_1979 a răspuns:

Orice intrebare are un raspuns chiar daca e "nu stiu" sau " aceasta intrebare nu are raspuns"

| VictorCti1234 a răspuns:

Am multe intrebari fara raspuns dar, imi e lene sa le enumar acum...

| VP_Alin_1905 a răspuns:

Da