| Superior a întrebat:

Azi am comandat o sharoma si un mini-kebab.
Sharoma (XXL) era 18 lei si mini-kebab-ul 5 lei. Aveam de dat 23 de lei, iar cel care mi-a facut mancarea mi-a pus 2 kebab-uri in loc de unul, ce insemna ca trebuia sa dau 27 de lei,deci s-a pacalit. Acum mi-e mila,sa nu primeasca penalizare, ca era un tip de treaba. Ce ziceti?

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Zic ca nu e ok, trebuia sa dai 28 de lei nu 27.
Poate nu s-a pacalit, poate ai fost clientul numarul o suta si ai primit un kebab gratis.

| RAY a răspuns:

Pai nu a fost vina si a lui, nu cred ca va fi penalizat, imagineazati ca au multe comenzi nu tin cont ei de fiecare leu, sunt multe alte pierderi

| Clorox a răspuns:

Gandeste-te cati oameni vin intr-o zi la fast food, iti dai seama ca s-a mai zapacit si el

| 393Dan a răspuns:

N-au cum sa numere kebaburile ei acolo. Plus ca unele folii de aluat au brac si oricum le arunca. Chiar si ei acolo, mai mult ca sigur mai mananca si ei cate un kebab gratis la masa.
Asa ca nu-ti fa griji, nimeni nici nu-si va da seama ca a dat cuiva un kebab gratis.

| CdeMetal a răspuns:

Am pățit și eu așa ceva cu niște hamburgeri, nu primește penalizare.
Vin mulți oameni la fast food, e normal să facă cate o greșeală.