| RAY a întrebat:

Azi e ziua internationala a pisicii, va plac psicile? Aveti una? Ce amintiri aveti cu ea?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi-ar placea o pisica robot care isi mentine parul stralucitor si nu lasa par in casa, nu zgarie si nu mananca - face nevoi personale. Cu o baterie care rezista 10 ani tip minireactor nuclear.

| Drimmero a răspuns:

Nu prea imi plac, am avut acum ceva timp una dementa, o data cand dormeam se urcase in pat si ma lingea pe fata si dadea cu ghearele, visam si urat in momentul ala si am tresarit si din reflex i-am dat un dos de palma de am aruncat-o din pat, se bagase sub pat si miauna,, mi-a parut rau ca am lovit-o dar a fost necontrolat ))) dar si ea era sa ma lase cu semn pe fata cand mi-a dat o gheara peste ochi cand ma jucam cu ea, imi placea sa o mai enervez si ma musca/zgaria, aveam mainile praf de la ea

| RAY explică (pentru Drimmero):

Acum unde e?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Am dat-o altcuiva si de acolo nu am mai stiut nimic de ea, cu siguranta acum e moarta de mult

| Celcestietot a răspuns:

Da, frumusetea se poate vedea in orice necuvantator. Nu am pisica.

| RKBlue a răspuns:

Am avut 6 pisici pana acum(nu in acelasi timp rolling on the floor )
Acum mai am 2, una care sta la oras(Miți) si una la tara(Albus).
Pe Miți o am de vreo 4 ani si mi-a aratat cum e iadul.
Dar in afara de faptul ca e reîncarnarea necuratului, e chiar de treabă.Am pierdut-o de vreo 2 ori, s-a intors singura.Desi iese des pe afara, nu a avut niciodata pui( si tind sa cred ca e lesbiana).
Ii place sa se lupte cu restul pisicilor din zona(a pus si niste motani pe fuga).
E destul de mare, de un cenusiu-argintiu si cu o privire de asasina.Si foarte prefacuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plang crying Ce poveste lunga am.
Deci sa incep cu inceputul. Cand eram mica, imparteam curtea (aveam case separate) cu fratele tatalui meu, si aveam pisica o tineam in curte. In fiecare an facea cate 2 pisici, una ca ea cu dungi si alta neagra, mereu o numeam "negruta" pe cea neagra si fugeau, s-a intamplat de mai multe ori. Si odata, eram cu verisoara in curte, si am vazut noi ca vecinul i-a pus ceva de a mancat pe zidul care separa curtile noastre, cand a venit jos a murit. Nu vorbim cu vecinu asta, si a mai facut ceva probleme. Pe vremea aia visu meu era pisica, si multi aveau si ma ofticam. Stiam pe cineva care avea pisici birmaneze (rude, nu mai dau detaliile complicate) si voiam sa iau, dar tata era impotriva.
Deci, asta primavara am terminat-o definitiv cu pisicile, era un nene american pe un joc si povestea despre pisica lui, si mai tarziu m-am gandit eu la ceva aiurea, nu suportam omul ala. Au mai fost si alte faze inainte(reale), plus ca am o problema cu "petul" ma gandesc la prostii. Ca sa nu ma apuc sa scriu iar ce ganduri urate am. Ca vai, eu versus omenire.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Am mai multe, îmi plac, dar sunt mai dușmănoase între ele parcă : )) Prefer câinii, ei se înțeleg mai bine.