| NoName75 a întrebat:

Ba,asta e iarna malaughing
Asta e iarna aia de ziceau meteorologii ca e cod roșu de gerlaughing
Abia au fost -15 la mine.
Ziceau dimineața la știri ca is "temperaturi insuportabile"laughing.
Ba deci chiar așa am ajuns ma sa ne speriem de -15laughing?
Ba,mai demult era -17 ziua și -30 noaptea ma si nu ziceau oamenii ca is temperaturi insuportabile.
(Scuze daca am greșit categoria dar daca TPU nu are de gând sa facă o categorie de asta cu clima atunci asta e.
Bine ca pentru covid e)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact frate. Când îi au pe unii că e frig la -10... ce sa mai zic unii cred ca e frig si la 2 grade. Ne-am scoflencit. Păi când aveam eu 5 ani era zăpadă mai înaltă ca mine, erau -20, -30 la ordinea zilei, asta în București. Și nu zicea nimeni nimic, era normal. Acum la -2 grade mă pune bunica să mă împopoțonez de zici ca e Epoca de gheață... Ne-am sensibilizat rău. E trist. Și e tristă și încălzirea globală. Normal iarna nu ar trebui sa fie grade cu plus niciodata! Si nu ar trebui sa existe mocirla asta de zăpada groasa cât o unghie si la răsărit se face apă de acvariu. Eu unul o să mă mut spre munte ca măcar să mai prind iarna. Aici la București nu mai e iarnă, doar o toamnă fara frunze. Și toti oamenii se plâng la 0 grade zic că le îngheață protezele, au uitata că acum 10 ani la 0 grade daca erau iarna nici nu iti mai lua geaca pe tine! Cred ca ar trebui toti sa fugim spre munte spre nord, poate chiar in țările nordice. Deși si acolo sunt afectați, dar măcar mai există iarnă cât de cât. În orașe e jale, pe lângă incalzirea globala care oricum are loc oriunde, la oraș mai e si căldura emisă de zecile de mii de mașini și toate gazele toxice, aici procesul e de a dreptul deprimant.

| NoName75 explică (pentru anonim_4396):

Exact
Si eu iubesc iarna la nebunie dar când e iarna nu -10,-15
Sa fie acolo vreo -20,-30,aia e iarna
Îmi vine sa rad cand aud pe ăștia la 0 grade ca "Ba ce frig e"
Eu nu știu ce făceau ăștia daca prindeau iernile alea de acum 20-30 de ani
Si ieri dimineața la tv au zis ca is "temperaturi insuportabile" apoi era doar -22 la Miercurea Ciuc
Ba frate era sa dau un pumn la tv când am auzit pe ala care zicea știrile
Si acum la mine zice ca joi va fi +9
+9 in mijlocul lui ianuariesad
Am ceva zăpadă pe-aici dar îți dai seama ca la +9 cum se va topii
Eu ieri am făcut 34 de km cu bicicleta si era vreo -10 afara
Nu aveam treabă nicăieri doar m-am plimbatlaughing
Am zis ca daca oricum săptămână asta se duce iarna macar sa ma bucur de ea cat este

| NoName75 explică (pentru anonim_4396):

Si eu as fugii spre munti
Acolo in munții Bucegi frate
Acolo si acum is -22 de grade

16 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Au fost -19 aici, nu ști ce vorbești, mâine sau in seara asta o sa fie mai frig.
Cea mai mica temperatura a fost de -32 grade or so cu ani in urma. In anii recenți cel mai mult a fost -25°/-26°. Plus că zăpada de acum e incomparabila cu aia de acum 10 ani sau mai mult.

| NoName75 explică (pentru Catrice):

Si -19 e frig?laughing
Mai demult -17,-19 era ziualaughing

| Catrice a răspuns (pentru NoName75):

Am zis eu ca îngheț de frig? Doar ziceam ca nu et asa cake cum te plângi. Plus ca am zis ce temperaturi mișto am prins când mergeam dimineața la școală. Plus ca poate ești unul din aia care la -1° ii îngheață creierii laughing

| raMLesS a răspuns (pentru Catrice):

Si eu îngheţ de frig la temperaturi ridicate.

| NoName75 explică (pentru Catrice):

Dada
De aia m-am plimbat cu bicla in -10 nu?
Ca îmi îngheață creierii la -1laughing
Eu suport cu ușurință si -30, chiar ma simt fresh atunci

| Catrice a răspuns (pentru NoName75):

Super,hai la mine sa faci o baie in rău, îți fac o copca laughing

| Sofer a răspuns:

Tot frig e.

| NoName75 explică (pentru Sofer):

De aia e iarna
Eu as vrea sa fie si mai frig
La cine nu convine poate pleca in tarile calde

| CodrutElian1990 a răspuns:

"Frig de crapa pietrele! -10 grade C". Nici macar atat nu stiu astia de la TV ca pietrele "crapa" la o temperatura de -20 si mai mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți văd că se plang că e frig, generația pampers.

| NoName75 explică (pentru anonim_4396):

N-ai ce face
Eu ieri am făcut cu bicicleta 34km în -10
Nici n-am simțit ești nebunlaughing
Mai demult n-am simțit picioarele când am ajuns acasa și numa vreo 8 km am făcut
Acum la 32 nimiclaughing

| Ionut123987 a răspuns:

Pai nu știu cum sa îți zic, dar atunci clima era normala și temperaturile coborau încet nu de la 5 la - 15 din zi în noapte. Atunci te obișnuia cu temperatura. Acum e ca și cum ai sta lângă calorifer și apoi te bagi în congelator ca asa au chef laughing
Și încă ceva. Nu va mai uitați la știri. Mai bine luați vremea de pe internet. Știrile ne îmbolnăvesc mintal. Mai ales ca exagerează prea mult.

| NoName75 explică (pentru Ionut123987):

Eu ador iarna si îmi pare rău ca se va încălzi de joi
Stati sa vedeti ce sezon de gripa va veni cu temperaturile astea de primăvarălaughing

| NoName75 explică (pentru Ionut123987):

Si da
Exagerează extrem de mult si e chiar oribil deja ce fac ăștia de la tv