| Dariamariasjmj a întrebat:

E normal ca eu si niste prieteni sa avem obiceiul de a face oamenii sa ne alerge si sa facem caterinca mereu cand iesim? (adica eu ma bag doar sa sun la sonerii si da fug sau sa ma cert cu oamneii, in rest nu fac nimic). De exemplu azi a fost cea mai amuzanta zi gen cand facem caterinca, cred ca am favut 7 oameni sa alerge si nu exagerez, o sa va si zic motivul.
1-am fost la un magazin si a cerut un suc de lamuie iar un alt om care stie ca mereu mergem la magazinul ala ca sa facem misto a strigat "hei!" si a inceput sa fuga dupa noi.
2-am fost la un bloc si am batut in geam(gen am ciocănit cum se face la usi doar ca acolo am facut asta la geam) si o bătrână a vrut sa iasa după noi insa am fugit.
3-am mers pe o strada unde era o gasca de adolescenti (chiar adulti gen undeva la 19-20 de ani) si 2 baieti uriasi de vreo 20 de ani au venit la noi si ne-au intrebat "ce căutati aici?" au început sa ne injure si cand au plecat înapoi la acea scara de bloc ne-am întors iar eu am strigat la ei "nu aveți ce sa ne faceți pentru ca suntem minori" si unul din tipii aia 2(in fine, unul era urias iar celalalt mai scund), acela urias a început sa alerge spre noi, cei cu care eram au fugit dar eu am ramas acolo si ii spuneam "hai, vino sa dai in mine" (nu am fugit si i-am zis asta pentru ca stiam ca nu o sa dea in mine) si incepuse sa râdă dupa s-a întors înapoi la scara aia de bloc unde erau prietenii.
4-am sunat la o sonerie si a iesit un bărbat are ne-a întrebat de ce sunam si a inceput sa alerge după noi.
5-un prieten a primit provocarea de a ii spune unei fete cat e ora(gen o cunoștea) iar acea fata s-a enervat si a inceput sa il injure pe baiat asa ca eu i-am luat apararea si am inceput sa o injur pe tipa respectiva(chiar daca baiatul a greșit pentru ce i-a spus) dar dupa a inceput sa ma ameninte cu bataia asa ca toti din gasca au început sa faca caterinca de genu "vezi ca ti-au cazut dintii pe jos, ajungi acasa cu dintii in punga" iar acea fata a inceput sa ne alerge(tin sa mentionez ca avea 18 ani).
6-dadusem de un bărbat care statea in fund pe jos cu capul aplecat si l-am întrebat daca e bine si daca ii e rau, cand ne-am dat seama ca de fapt e beat am inceput sa facem caterinca si sa il întrebam daca e beat etc si s-a ridicat spunand "eu pe baiatul ala vreau sa il bat". Era beat deci nu putea sa ne alerge insa se pune ca si alergat pentru ca venea spre noi.
Deci am făcut 6 persoane sa ne alerge, pe langa faptul ca am sunat la o gramada de sonerii si am fugit dar parca ma simt prost... Adica suntem copii, ne distram si noi insa parca azi chiar am exagerat. Recunosc, m-am distrat dar ma simt prost si vinovata. Macar am ramas cu amintiri si acei oameni probabil o sa rada peste catuva ani cand isi vor aminti

Răspuns Câştigător
| heiiiiiiii a răspuns:

Mie mi se pare ok, adica fiecare copil a facut asta sau inca o face? eu fac asta mereu cand ies afara si e intr-un fel bine pentru ca te bucuri de viata si o traiesti la maxim, uneori nu e bine sa exagerezi dar asa sa bati la uși/geamuri, sa suni la interfon/sonerie, sa tipi in fata blocului si chestii dinastia e chiar ok, asta inseamna ca iti place sa riști si sa petreci iar dupa parerea mea nu este un lucru rau?

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă aveți sub 12 ani, e normal să faceți lucruri stupide, nesimțite, de prost gust și să râdeți. Voi râdeți și când vi se arată un deget laughing.

| Dariamariasjmj explică (pentru supadeceapa):

Azi am fost cu o fata de 13 ani, 3 baieti de 11 ani si inca un baiat de 14 ani (iar eu am 13 ani) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teribilism pur adolescentin. laughing

| Dariamariasjmj explică:

Bem zilnic un hell sau un monster, se pune?winking

| Dariamariasjmj explică:

În fine, nu chiar zilnic, ne gandim și la sănătatea noastra laughing

| Dariamariasjmj explică:

Meh