| AnonimMareMareMare a întrebat:

Baba Vanga si Nostradamus. Am citit pe anumite site-uri, niste chestii postate inainte de a fi conflictul intre SUA si Iran, inainte de a porni coronavirusul si inainte de a invada Europa acei musulmani lasati de Turci, in care scria ceva de genul ca Baba Vanga ar fi prezis ca ar fi un razboi in Orientul Mijlociu, musulmanii vor invada si vor cuceri Europa, iar arme chimice vor fi folosite, astfel Europa avand zilele numarate. Coincidenta? Nu a fost chiar un razboi in Occident, insa a fost un conflict. Coincidenta? Nu au cucerit Europa, insa au invadat-o musulmanii. Coincidenta iar? Coronavirusul a impanzit globul, cum a spus de arme chimice. Coincidenta iar? Voi ce credeti, asta ar fi sfarsitul Europei? Mai spunea CICA si Nostradamus ca 1/3 din populatia planetei va pieri in anul asta. Si..cum coronavirusul asta ameninta destul de mult..nu stiu, ce pareri aveti? Aici va fi sfarsitul Europei sau a lumii?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La mijlocul epidemiei au murit 3000 oameni din 7 miliarde. Tu ce zici 3000 din 7 miliarde inseamna 30%

| Catrice a răspuns:

Arme chimice=coronavirusul... aim auzit de bombe atomice? Sau tu ai învățat la școală ca virusurile și bacteriile nu sunt ființe, ci substanțe chimice?

| Celcestietot a răspuns:

Doar Tatal stie exact cand o sa vina sfarsitul.

| alina2k18 a răspuns:

Mor batranii cu boli cronicewinking
TBC ucide peste 1 milion de oameni anual, gripa sezoniera cam 500 000winking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Panica a împânzit globul, nu coronavirusul, asta e doar o gripă, care se transmite foarte ușor, dar este în 98% din cazuri vindecabilă.

Coronavirus Cases:
Deaths:
4, 383 (majoritatea în China)
Recovered:
66, 941

Nu cred că ești la curent cu numărul de persoane care mor zilnic, pe capete, din cauza unor boli mult mai grave, accidente rutiere sau foamete.

| Dandinelle a răspuns:

Asa si profesorul meu de religie din scoala generala zicea, asta, acum 20 si ceva de ani dar nu l-am crezut, pentru ca acelasi profesor a spart de nervi o banca la o alta clasa.
Daca ai un link unde sa vedem si noi ca scrie de pierirea civilizatiei sa citim si noi, ar fi interesant, macar aflam si noi altceva