| DracuIa a întrebat:

Nu inteleg de ce unele femei se etaleaza atat cu machiaj...
Ni poftim:
https://i.imgur.com/3Lyhvxt.png
Ma intreb de ce s-ar machia atat, cred ele ca vor fi mai atractive? thinking
Pe voi va atrag femeile de genul?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vor sa para atragatoare. La barbati mai mult conteaza fizicul, putin aranjata si buna de activitate fizica

| cristi202 a răspuns:

Asta e slabuta. Sa vezi tu vreo babuta plina de riduri, dar si plina de vreo 7 culori de machiaj si fond de ten!
Pe mine ma atrage nevasta mea, asa cum e, fara vopseli si aranjamente. E frumoasa ea de la natura. Din cauza asta nici la nunta nu s-a machiat.

| sabin89 a răspuns:

Cred că Denise Rifai are stratul de o juma de centimetru. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De aceea se machiază, ca să simtă bărbații că mor când le văd.

| Sofer a răspuns:

Nu ma atrag femeile chituite pe față.

| Hammurabi a răspuns:

Mda... e destul de nașpa.
N-ai cum să știi ce e pe dedesubt.
Nu de alta, dar dacă te trezești dimineața cu ea în pat "nearanjată" riști probabil să o iei la fugă. laughing
Întradevăr, unele cred că varianta lor "naturală" e mult mai slabă decât cea "confecționată".
Dar și bărbații, la rândul lor, se împart în cei care preferă adevărul și cei care preferă să fie "mințiți frumos". laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Eu nu am probleme cu nimeni. Fiecare face ce doreste.
Eu am vazut-o o data pe una care avea sprancenele desenate (probabil si le-a ras pe cele reale). Ce e drept, aratau oribil dupa parerea mea, dar cine sunt eu ca s-o judec? Daca pe ea o faceau fericita sprancenele desenate, atunci asta e.

| VoidEternal a răspuns:

Putine fete se gandesc atunci cand isi aleg un stil sau cand isi pun un anume machiaj daca sunt atragatoare pentru barbati. O fac pentru ca nu vor sa fie judecate in cercul lor de prietene mai ales, ca sa se integreze si alte non-sensuri de genul asta.
Pentru mine personal e cu siguranta un turn off.

Răspuns utilizator avertizat
| 1997onur a răspuns:

Treaba lor viața lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se simt bine în pielea lor sau consideră că naturale arată banal și încearcă să suplinească asta cu machiaj (în exces).