| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Bai oameni, de ce conteaza la voi asa de mult aspectul fizic? Zilele astea am vorbit cu 4-5 oameni si chiar ne-am inteles bine si cand am dat o poza cu mine, au luat-o la fuga. Cica caracterul conteaza

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Le-ai aratat alta poza.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Pur simplu este efectul hallo, te invit sa citesti despre ce e vorba https://ochiulmintii.ro/efectul-de-halo/

raspunsul se afla in evolutia noastra, vezi tu nu aveam cheful nici timpul sa descoperim caracterul unui individ asa ca conta prima impresie fizica, mai ales ca in ziua de azi luam decizi rapide bazate pe emotie, creierul are doua moduri de gandire
rapid =95% din decizile noastre sunt emotionale, instictive
lent, rational, logic =5% sunt create de neurocortex
conteaza foarte mult prima impresie fizica, cum arati, ne putem intelege de minune dar daca mi scarba de fizicul tau nu o sa mai am chef sa vorbim, trebuie sa imi reprim mereu ceea ce simt pentru tine asa ca pe viitor trec pe sistemul rapid, te ignor si asta e

| Celcestietot a răspuns:

Păi probabil că acei oameni erau antihristi. Știai că un creștin adevărat are înclinații spre a accepta orice înfățișare în preajma sa?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Păi creștini cu numele sunt multi, într-adevăr.

| Sofer a răspuns:

Pentru mine nu conteaza asa mult aspectul. Sa fie om fizic dar nici urata.

| RoCkKiD a răspuns:

Evident ca aspectul conteaza, cine ti-a zis ca nu conteaza? Mai ales daca e vorba de situatii cu tema romantica.

| FreddieM a răspuns:

Pai aspectul nu conteaza amice. (nu intra aici neingrijirea personala). Poate aspectul meu da, dar doar pentru mine, dar al celorlalti ce treaba are? Da, zici corect, caracterul educatia si atitudinea conteaza in primis. Valabil pentru toti in orice situatie, al tau sau al celorlalti in egala masura. Asa vad eu lucrurile si ma asociez doar cu persoane de genul.
Noapte buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că dacă sunt văzut cu cineva mai urât, automat sunt perceput ca un tip mai urât in schimb daca sunt înconjurat de persoane frumoase sunt considerat ceva mai frumos.
Descrie bine...caracterul contează, caracterul ăla care îl ai când vorbești fata in fata, nu pe internet.