| anonim_4396 a întrebat:

Băi vreau sa mor sa scap odată de lumea asta blestemată! Am o viata de rahat, nu am absolut nimic ce îmi doresc, nu am o familie bună, nu am frați, bani, nimic...nu vreau sa trăiesc într-o lume în care nu pot fi fericit! Asa ca vreau sa ma omor! Ziceți metode de moarte fără durere

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trăim intr o societate foarte toxică, români stiu doar sa judeca, sa barfeasca, sa rada de tine, nu esti singurul, a trai in ro e sinucidere, vezi de o meserie, lucrează un an apoi in ue

| J0B0MAT a răspuns:

Fără durere ar fi moartea asistată din anumite țări în care este legală și folosesc substanțe pentru moarte rapidă și nedureroasă.
Dar cred că și dacă te arunci de la vreo 30 de etaje simți o secundă de durere și nici nu ai timp să îți dai seama că e durere.

| CostinAlamariu a răspuns:

E de înțeles că vrei lucruri și oameni, dar ți-a vorbit vreodată cineva despre cât de frumos e să lupți pentru ele și să le căștigi? Până la urmă lupta în sine e mai valoroasă decât ceea ce căștigi din ea. Dacă nu vrei să trăiești înseamnă că nu vrei să lupți. De ce nu vrei să lupți, soldat al lui Hristos? Vrei totul să ți se ofere? Lupta e frumoasă când înveți să o iubești. Mănâncă sănătos, fă sport și găsește în inima ta bărbăția de a lupta și a-i să vezi cum ți se schimbă viața.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu inteleg de ce te-ai luat de Ingrid.
Ea s-a referit sa prețuiești viața. Unii nu au parte de ea și și-ar dori sa mai trăiască.
Revenind la tine. Singurul care poți sa îți schimbi viața ești tu. De ce sa pui capat pentru ceva de moment?
Ai făcut tot ce ai putut sa schimbi ceva? Eu nu cred. Vei deveni adult, vei fi pe cont propriu, poate îți va fi mai bine atunci.
Nu ai bani? Lucrează. Pentru tot pe lumea asta exista o soluție. Lucrurile nu ne pica din cer, trebuie sa tragem tare pentru ele.
Fiecare ne naștem in diverse împrejurări, dar tine de noi sa ne facem viața frumoasa atat cât putem.

| LordCristobal a răspuns:

,,Nu am absolut nimic ce imi doresc"atunci ar fi bine sa faci pasi in a-ti indeplini dorinta.
,,Nu am familie buna,frati"-iesi afara si socializeaza, poate iti gasesti niste prieteni cu care te poti intelege mai bine decat cei din familie.
,, Nu am bani"-du-te la munca sau cauta si alte alternative prin care poti face bani.
,, Nu vreau sa traiesc intr-o lume in care nu pot fi fericit". Gandeste-te ce te face nefericit si ce te-ar putea face fericit si actioneaza intr-o directie care sa te faca multumit si fericit.
Sinuciderea nu e o solutie, e un gest de lasitate care o sa faca sa sufere multi oameni dupa tine.
Lasa gandurile astea prostesti si infrunta viata cu curaj si incredere.
Dupa ce treci de greutati iti garantez ca o sa te simti ca un barbat adevarat.

| anonim_4396 explică (pentru LordCristobal):

Tu compari o prietenie cu o frăție? Am un prieten bun, da asta nu schimba faptul ca vreau sa am un frate de sânge, sau și mai bine, sa fie el fratele meu de sânge! Da eu v am cerut o chestie, nu va mai dați cu părerea! Ii dreptu meu sa aleg ca nu mai vreau sa trăiesc

| anonim_4396 explică (pentru LordCristobal):

Si cine crezi ca o sa plângă după mine? Nimeni, ca is singur pe lume

| sammie a răspuns:

Nu ai nimic? Și telefonul de pe care scrii acum al cui este? Mai gândește-te puțin! Uită-te la oamenii din scaun cu rotile sau copiii cu leucemie de la spital care suferă și plâng, acum îți vine pofta de viață? Trezește-te la realitate!

| anonim_4396 explică (pentru sammie):

Vere nu ma interesează de alții, și nu ma refer doar la bani, ma refer sa am frați, sa am o familie calumea, nu ma lua pe mine cu copii cu scaune în rotile și nu stiu ce! Io am zis sa zici metode de a face asta, nu ți am cerut părerea

| sammie a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te interesează de alții nu te interesează de nimic. Atunci meriți viața pe care o trăiești acum. Dumnezeu a știut ce viață să-ți dea.

| sammie a răspuns (pentru anonim_4396):

Metode de a face ce? Deja te încurci în subiect.

| anonim_4396 explică (pentru sammie):

Ba da blegi sunteți? nu va dați seama că am zis la mișto?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta cu moartea este metodă veche deja, practicata de cei care vor sa impresioneze sau sa atragă atenția asupra lor.