| Kiwibibilă a întrebat:

Băieţi, voi chiar preferaţi fetele nemachiate?

38 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prefer să știu că pot iubi pe cineva indiferent de cum se îmbracă și cum se boiește, ci pentru ce are în suflet și minte, pentru personalitate și caracter. Ce prefer e irelevant.

| Kiwibibilă explică (pentru Bacemi):

Ai talent la scris, serios. Îţi citesc fiecare răspuns cu plăcere. Ai o diplomaţie greu de atins şi de descris. Sper că ţi-am furat un zâmbet.

| Bacemi a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nope, all here. Just kidding happy

| Nemessys a răspuns (pentru Bacemi):

Dupa cum am zis si Kiwi. Dai niste raspunsuri, sa moara... nimeni.
Cred ca am inceput sa prind o foame pe cititul raspunsurilor tale rolling on the floor
Teach me master! Parca abia astept ziua in care o sa ti le citesc si o sa zic :,, ce mod de exprima mai are si asta. aualeu... "

Si dupa sa ma trezesc. sad

| 1231242 a răspuns (pentru Bacemi):

Bravo,bulangiule"))

| RAY a răspuns:

Naturala sa fie

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Bate palma!

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Ok man

| T0T a răspuns:

Depinde. De exemplu ție ți-ar sta mai bine cu machiaj pentru a agăța aici pe TPU însă și fără ar fi ok având rolul de sperietoare pe câmp. Am auzit că se plătesc bine.

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Ok beauty king show us ur face

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

God* Cum zicea Eminem
"Don't be a retard; be a king? Think not
Why be a king when you can be a god?"
Sau cum zicea Iehova în Exod 33:20
"Domnul a zis: „Faţa nu vei putea să Mi-o vezi, căci nu poate* omul să Mă vadă şi să trăiască!""

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Du-te băi găozarule de aici. Adică vine să mă jignească unul căruia îi e ruşine cu moaca lui.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Damn. dar nu au stiut ca poti fi asa rea sad
si sa nu-mi raspunzi la mesaj... si tu dai seen? ok. sad

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Cine te-a jignit "frumușico"? Bă și eu am văzut urâte grămadă pe Youtube sau Facebook care se mândresc cu ele deși au moaca ca și scoasă din tomberon. Noroc că tu ești mai frumușică ca negura de pe unghiile tale... kiss

| OldSoul a răspuns:

In general da. Acum desigur daca e ceva discret, nu e nici o problema insa imi displac cele care exageraza la acest capitol.

| Holiday a răspuns:

Evident ca un machiaj bine ales in functie de ocazie, de momentul zilei, de persoana, de trasaturile ei, etc, face toti banii.

| Dismally a răspuns:

Nu, chiar nu ma deranjeaza machiajul. Poate fi cu sau fara, nu are importanta.

| Nemessys a răspuns:

DA!
Sa ma pis pe fata la alea care se dau cu nu stiu cate straturi de font de ten si folosesc nu stiu ce cacaturi...
si tot nu sunt frumoase rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))).

Ma rog. chiar le urasc pe alea care se machiaza si se cred,, frumoase" straight face Le urasc pentru ca nu sunt in stare sa-si arate fata de reala. Dar totusi, prin asta imi dau seama ca-si urasc propria fata rolling on the floor si ca daca le-as face urate, mi-ar da drepapte prin interior.
Cel mai mult detesc rujul. Mai ales daca-i visiniu... straight face -_-

Imi pare rau pentru alea care dau mai multi bani pe machiaj decat pe mancare rolling on the floor.

Adica stai. mai bine slaba si frumoasa decat grasa si urata. rolling on the floor.

| Nemessys a răspuns:

Morrr rolling on the floor)))))))))))))))
Poate. Tin minte ca odata o colega vorbea cu iubitul ei si a cam facut-o sa planga. Vai de mine, nici nu stii cum se stergea la ochi. Pipaia putin mai jos de ochi, in niciun caz sa-i curga lacrima pe obraz si dupa sa-l stearga. laughing

Sau sa nu uitam de caracatite. Stii tu. alea care plang cu cerneala atunci cand ploua rolling on the floor.

| T0T a răspuns (pentru Nemessys):

:)) Mereu când mă gândesc la genul ăla îmi vine în minte secvența asta de melodie

https://www.youtube.com/watch?v=7c77z26T3K8&t=85s

| syd a răspuns:

Prefer fetele care arata bine nemachiate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nooo. Prefer astea

https://www.google.it/......ps?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu cred ca placi cuiva, nici machiata, nici nemachiata.

| 1231242 a răspuns:

Da,o fata e de peste 10 ori mai frumoasa nemachiat doar daca nu e pe stop...happy

| m1dn1gh7 a răspuns:

Prefer sa se simta bine in pielea ei. Daca ei ii place sa se machieze, e libera s-o faca atat timp cat nu da in alte extreme. Daca nu o face, nu e adepta machiajului, eu nu sunt complexat si nu m-am simtit niciodata complexat sa merg pe strada cu iubita mea fiind nemachiata.

| munteanuionvictor a răspuns:

Da,bineinteles.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Eu personal da.Mi-ar fi rusine sa merg pe strada cu una machiată de nici trăsăturile nu i se mai cunosc. Sunteti mai frumoase fara machiaj.

| suntsuper a răspuns:

1 la mana, nu-i asculta pe cei de aici care au adus comentarii urate la adresa felului cum arati, esti chiar foarte draguta; 2 la mana, din proprie experienta, raspunsul la intrebarea ta e da. bineinteles exista si exceptii ca intotdeauna, dar majoritatea nu se dau in vant dupa machiaj. conteaza ce e sub el

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntsuper):

Eu n-am adus la adresa felului in care arata (asta mi se pare josnic), ma intelegi gresit. Ca e proasta de bubuie, asta e altceva.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce spui ca e proasta?

| Kiwibibilă explică (pentru suntsuper):

Oamenii raportează mediul înconjurător la propria persoană.

| Shimozukushiki a răspuns:

Yep, chiar dacă ele se cred urâte nemachiate
Ești genul de fată care se machiază și nu ai crede că băiețiolor le plac fetele nemachiate?

| P4rAd0x a răspuns:

Personal, apreciez mult mai mult o fata care nu incearca sa isi ascunda trasaturile dupa niste machiaje, asta la prima vedere.
Asa ca, da, cu siguranta o sa fiu atras prima oara de cineva care nu se machiaza, dar pana la urma daca iubesti pe cineva nu iti mai pasa asa de mult, asa ca daca are un comportament foarte ok si ma inteleg cu ea, sigur ca nu mai tin cont nici de cum se imbraca nici de machiaj.

Răspuns utilizator avertizat
| Richard01 a răspuns:

Da,deoarece nu-mi place falsitatea, o față falsă.Nu inteleg de ce se machiaza femeile atât de mult, prin asta un baiat cu scaun la cap ar spune ca femeile machiate sunt urate, dar nu e așa, doar ca cineva a inventat machiajul pentru a face bani, manipuland 90 la suta din femei, plus unghii false, etc.

| Holiday a răspuns (pentru Richard01):

"...doar ca cineva a inventat machiajul pentru a face bani, manipuland 90 la suta din femei, plus unghii false, etc."

Eroare, cei "manipulati" sunt barbatii, nu femeile. Ia gandeste-te...

| JJ227 a răspuns:

Nu stiu daca s-ar numi preferinta! Indiferent daca o fata se machiaza sau nu, atata timp cat arata ok si decent, nu e ok conditie! Cel putin pentru mine!

| Anonim123i a răspuns:

Da, dar depinde mult și de persoana. Sunt băieți care apreciază fetele machiate, dar eu, personal le prefer nemachiate. Nu mă uit la fizic, ci la suflet. Am văzut multe fete frumoase fizic, dar cu niște figuri de nedescris. Iar altele, puțin mai urâtele și nemachiate erau de gască și foarte de treabă. Nu frumusețea trupului contează. Ea se pierde cu timpul. Uite, daca mai vezi răspunsul ăsta, pune o poza cu tine nemachiată și vei vedea că ești mult mai frumoasă așa.
P.s.:Acum vei zice în mintea ta,, Aiii, alt idiot care caută să mă agațe", dar nu. Nu te cunosc, deci idk