| NuAmCont1331 a întrebat:

Baietii care "are scoala vietii", ce parere aveti ca noi oamenii ne atribuim calitati pe care nu le avem? De exemplu eu am citit o carte si mi-am dat seama ca de fapt oamenii cu adevarat inteligenti sunt programatorii, inginerii, lor chiar le predomina iq-ul nu empatia sau functia motorie 2.noi discutam despre vointa ok, vointa are nivele primul este sa-ti controlezi gandurile, iar peste 90% din noi nici macar nu avem asa ceva, deci pica si asta si creativitatea eu mi-o atribuiam, intr-adevar e ceva dar e limitata, daca ma pui sa ma folosesc de imaginatie sa reprezint o figura geometrica sunt slab rau de tot si lista continua, deci practic noi ne atribuim calitati pe care fie le avem limitate fie deloc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt programator. nu sunt cu adevarat inteligent, nu am iq peste medie, sunt emaptic si bine coordonat. Deci ti-ai dat seama aiurea.

| LordCristobal a răspuns:

Pai in primul rand nu te sa iti atribui niste lucruri pe care nu le poti face, in viata trebuie sa faci lucruri care sa se imbine bine cu calitatile si talentul tau.
De exemplu daca esti bun la mate nu trebuie sa te fortezi sa fii bun la romana.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Oamenii cu adevarat inteligenti sunt anteprenorii si in general oamenii cu functii de conducere.