| anonim_4396 a întrebat:

Banii aduc fericirea! cine e de acord cu mine?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O alimentează, iar în unele cazuri o și aduc.

P.S. Spune-i unui copil secat de boală, care așteaptă un transplant de măduvă și părinților lui, îngropați în datorii, că nu e așa și vezi ce-ți zic.

http://www.ziaruldeiasi.ro/......eni~ni18aj

| Musique a răspuns:

Ei chiar aduc fericirea.

| soriinaa a răspuns:

Chiar daca pot cumpara multe, fericirea nicidecum. NICIODATA banii nu vor aduce fericirea. Uita-te la toti oameni bogati, au numai probleme, devin alcoolici, se drogheaza, nu isi gasesc linistea, au prea multi bani si pur si simplu nu mai stiu ce sa faca cu ei. Si uita-te la o fmilie simpla, saraca, care poate abia are bani de pe azi pe maine, isi gasesc fericirea in lucruri simple, au credinta in Dumnezeu si o duc bine, chiar daca nu au cele mai scumpe haine, masinile cele mai de lux sau vile cu 15 camere.

| nicvamp a răspuns:

Daca nu esti prost, banii iti dau TOT. Ai nevoie de inima noua? Nu-i nimic, ti-o faci la laborator ca azi se poate. Si peste putin timp vei putea face orice daca ai bani. Sa te clonezi, scapand de orice boala, orice! Cu cat trece timpul, cu atat mai mult banii le aduc fericirea celor care stiu sa-i foloseasca, nu cum restul, ca te droghezi si nu stiu ce.

| AtateaConditii a răspuns:

SUnt de acord, dar aduc si tristete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU!
Banii sunt doar o necesitate.
Niciodata nu vor aduce fericirea.
DA.Ai nevoie de ei pentru a procura lucruri de care ai nevoie, dar fericirea nu consta in numarul banilor.

| adelina899 a răspuns:

Adevarul e ca in ziua de azi banii fac legea.
Eu una nu sunt de acord cu aceasta afirmatie cum ca banii ar aduce fericirea pentru ca banii nu pot cumpara chiar tot cum ar fi fericirea sanatatea etc.
Decat bogata si singura mai bine saraca si cu cei iubitii aproapehappy. Acum aproape toate fetele viseaza la un batranel cu banii multi si zile putine, recunosc ca eram si eu una dintre ele dar mi.am cam schimbat parerea prefer sa ma intretin singura din punct de vedere financiar si s anul trebuiasca sa cer banii cuiva pentru care sa mi se scoata ochiihappy.