| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ești disperat după bani, nu vei avea niciodată bani?

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Ba da, tocmai ca poti sa ai mai multi bani mai repede, dar cu un pret.
E mai probabil sa te implici in activitati ilegale sau imorale daca scopul tau e doar sa te imbogatesti financiar.Banii trebuie sa fie un mijloc, nu un scop.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu respecti bani, nu vei avea niciodată bani =sa memorezi asta

| StrongHeart a răspuns (pentru RAY):

Cum adica? De ce as respecta o hartie de plastic? E la fel de rau sa te inchini la ban cum e sa te inchini la zei falsi, sau dumnezei falsi.

| Mosotti a răspuns:

Din contra, aia care vor bani, vor lupta sa-i aiba, daca au capacitate si oportunitati, vor face, daca nu, nu, dar vor incerca serios, cei care se multumesc cu ce au, e clar ca nu vor face multi bani.

| Freya1 a răspuns:

Ba da, poti sa ajungi sa ai chiar foarte multi bani doar ca o sa uiti esentialul, viata.

| Ineys a răspuns:

Asa zicea o manea veeche.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,daca esti zgârcit, se aplica asta.