| anonim_4396 a întrebat:

Berea la doza sau la sticla >-Cum va place ma mult si de ce?

Am incercat diverse marci, dar mi s-a parut ca si cele mai ieftine la doza de aluminiu sunt mai bune la gust decat cele mai scumpe la sticla.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca nu ai baut bere seriosa.
Berile cele mai bune sunt la sticla.
Berile artizanale care sunt cu adevarat bune nu le vei gasi niciodată la doza

| Drimmero a răspuns:

La sticla sunt cele mai bune, rar beau bere de la doza, dar pana la urma daca am pofta de bere si am la indemana beau indiferent daca e la doza sau sticla

| Invictusman a răspuns:

La sticla evident, sau halba.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ultima oară am băut un Martini întreg ai un jb întreg cu zahăr pudră

| Eisenheim a răspuns:

Eu nu beau in general,foarte rar dar de fiecare data am luat alta marca de bere tocmai pentru a face un studiu personal,și concluzia mea personală e că prețul reflectă conținutul happy și da,cum au menționat și ceilalți, la sticla, nu pet sau doza, are un gust mai diferit, cele la doza bei și în câteva secunde faci ca porcul laughing apoi o elimini peste două minute laughing și cam asta a fost tot

| unomdeosebit a răspuns:

Sticlaaa