| puffika a întrebat:

Bn...imi este cam greu sa vorbesc despre asta! Eu sunt fata aia neingrijita care de mica nu ii place sa se aranjeze si care nu are rabdare, care ii place sa fie comoda si sa se simta bine cu pritenii.Si acum nu stiu ce sa fac ca imi pace de un baiat care sta in stanga mea, si nu stiu ce sa ca eu sunt moarta dupa el si eu sunt mai jucausa de fire si ma imbrac urat, adica pun orice pe mine si colegii stiu ca ne cam placem si rad de noi si mi-e frica. Nu stiu cum sa-i atrag atentia am strans 120 de lei si nu stiu ce haine si cum sa-mi aranjez parul ca sa par mai frumoasa. Vreau sa imi iau o geaca imitatie de piela alba cu o bluzita si o pereche de blugi si parul sa fie aranjat.Si la par tot timpul arat groaznic imi pun o diadema si mi-l prind in coada si ma enerveaza ca apoi mi se ciufuleste parul ghetele stau ca naiba si hanoracul pe care-l am e de la SH si ma mir de ce nu se mai uita dupa mine, cred ca a observat si el ca nu mia arat bine.

Intrebarile sunt:
Voi va aranjati dimineata?
Cum sa ma imbrac?

Răspuns Câştigător
| diiiiiiia a răspuns:

Da eu ma aranjez.
Deci nu pot sa ies afara din casa daca nu ma dau cu fond de ten si cu rimel. nu zic ca e bine sa faci si tu asa dar daca incepe sa-ti placa de un baiat ar trebui sa pari cat mai feminina. deci chiar daca nu am cosuri eu ma dau cu fond de ten. rimel. uneori si cu machiaj dar la scoala nu prea pot ca, comenteaza dirigamiu si directoarea. in general baietilor din zilele noastre le plac formele la fete : tsatse, cur stii si tu la ce ma refer laughing. ai putea sa te imbraci simplu. dar totusi la moda. i`ati niijte blugi d`astia care se poarta acum. cu o camasa d`aia lunga orice culoare si totul va fi bine. pune si cateva accesorii daca ai. lasa`ti parul despris sau nu stiuh cum iti vine mai bine nu te cunosc deci nu stiuh cum arati... deci incearca din banii pe care ii ai sa nu ei multe lucruri si de proasta calitate.i`a ceva mai bun si care sa reziste mai mult straight face. adica e alegerea ta :* hai te pup daca vrei sa vorbim ia id : diutsa_tha happy

2 răspunsuri:
| puffika explică:

A si am uitat ce ati face in locul meu?

| Dayana06011999 a răspuns:

Da.eu mereu ma aranjez cand ies undeva.mai ales acum ca am si iubit.cred ca ar trebui sa iti faci o schimbare de look.adica,sa iti schimbi frizura,sa te imbraci cum e la moda.dar baietilor le plac cel mai mult sa te imbraci sa ti se vada sanii, curullaughing.dar nu spun sa faci asa. dimpotriva, sa nu faci.ca apoi o sa arati ca o curva.asta e parerea mea.ti-am spus, ar trebui sa iti schimbi look-ulbig grin.o sa iti prinda bine.