| Guardian0 a întrebat:

Brăila sau Galați? Ce părere aveți despre fiecare?

7 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Galati.
Mi se pare mai misto.

| drogh a răspuns:

Eu aleg Galati.
Da, si Braila e interesanta, n-am ce spune, are multe monumente istorice, dar mi se pare mai convenabil Galatiul. Ai ce vedea, ai unde te plimba, nu te plictisesti, sunt magazine peste magazine, lumea putin mai diferita...

| FlyingFox a răspuns:

Am vizitat doar Galatiul si mi-a placut.

| Outspoken19 a răspuns:

Braila.

| deuttsa a răspuns:

Braila e un oras superb, cu oameni buni, dar Galatiul este cel mai frumos oras pentru mine.Aici locuiesc si poate de asta, dar este un oras foarte frumos, cu mall-uri, restaurante, cafenele si faleza Dunarii care este extraordinara si relaxanta.Eu sunt pentru Galati in totalitate.

| Guardian0 explică (pentru deuttsa):

Mall-uri? Ce mai este în afară de Winmarkt și Dunărea?

| deuttsa a răspuns (pentru Guardian0):

Dragule,si Modern-ul poate fi numit mall, si daca sunt 2-3 mall-uri nu e normal sa folosesc cuvantul la plural? Plus ca se contruieste si mall-ul de pe cosbuc.Asa ca du-te si canta la alta masa happy