| Joker3134 a întrebat:

Branza scurteaza viata? Am inteles ca alimentele bogate in proteine o scurteaza, asa e sau nu?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Supararea si stresul o scurteaza cel mai mult

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru Joker3134):

Asa e, cine traieste singur va muri mai repede pentru ca un barbat nu gateste la fel de bine ca o femeie, ele se descurca mai bine in bucatarie in timp ce barbatii mananca semipreparate, si ele incep sa atace varianta asta se obisnuiesc sa nu faca mancare. Un singuratic face greu fata situatiilor si multe altele

https://www.youtube.com/watch?v=uD-w8eH5grs daca vrei sa imi urmezi calea, noua generatie de barbati

| RAY a răspuns:

Nu,obezitatea scurteaza viata si lipsa efortului fizic, nu trebuie sa consumam doar proteine, repet DIVERSITATE ALIMENTARA, daca consumi sanatos vei trai mai mult

Cât de multe carbohidrați proteine și grăsimi ar trebui să mănânc o zi pentru a pierde in greutate?

Mezomorful pot începe, de obicei, la un raport de 30% proteine, 40% carbohidrați, 30% grăsimi macronutrienți. Endomorph: Dacă sunteți în mod natural larg și gros, probabil că sunteți un endomorph. Endomorfii au o toleranță scăzută la carbohidrați și o rată metabolică lentă. Dacă sunteți un endomorf, încercați un raport de 35% proteine, carbohidrați 25% și 40% grăsimi.

Cum stiu ce sunt Mezomorful sau Endomorph sau ectomorf?

https://www.body-art.ro/ectomorf-endomorf-sau-mezomorf/
https://www.uncorpsanatos.ro/......trenament/

Cât de multe carbohidrați proteine și grăsimi ar trebui să mănânc o zi pentru a pierde in greutate?

Unii nutriționiști recomandă un raport de 40 de procente de carbohidrați, 30 procente de proteine și 30 de procente de grăsime ca o țintă bună pentru o pierdere în greutate sănătoasă. O dietă de calorii de 1.500 cu carbohidrați de 40% se traduce la 600 de calorii pe zi din carbohidrați.

Ar trebui să mănânci mai multă proteină decât carbohidrații pentru a pierde în greutate?

Este posibil să pierdeți mai multă greutate pe o dietă bogată în proteine, deoarece organismul dumneavoastră cheltuiește mai multă energie în procesarea proteinelor dietetice decât carbohidrații, spune Wycherley... Și din moment ce masa musculară arde mai multe calorii decât alte tipuri de masă, arderea suplimentară a caloriilor ar putea duce la o scădere a greutății, dar calorile conteaza cel mai mult

https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/......sanatos%3F

| doctorandus a răspuns:

99% din ce scrie pe internet despre diete sunt aberatii.

| LoveSleep a răspuns:

Depinde a cui e.