| eusebiu27 a întrebat:

Bun, am înțeles ca nu se vor mai deschide școlile decât in Septembrie, dar întrebarea mea in Septembrie cum vor reuși sa le deschidă?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Adică? se presupune că se calmează situația până atunci dacă e și lumea cât de cât prudentă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ușile se deschid cu cheia. Ordonanțele se deschid cu decretul.
Dar nu o să mai fie voie să te pupi cu fetele prin colțuri prin curte.

| eusebiu27 explică (pentru sadrian46):

Eu nu inteleg nimci din scoala online si nu are nimeni ce sa imi explic de asat prefer scoala normala

| Lioana a răspuns:

In Septembrie se vor lua decizii noi. In functie de solutiile gasite pana atunci si de evolutia virusului, scolile se vor deschide sau nu in septembrie. Vom vedea atunci ce va fi. Nici guvenantii nu stiu inca ce va fi atunci.

| JicaContra a răspuns:

Ma cam indoiesc, foarte putin probabil sa dispara coronavirusul pana atunci
si cum scolile nu sunt economie, nu se moare de foame din cauza asta si se bate saua in draci pe educatie on-line

s-ar putea la scoala sa nu vina decat cei care nu au internet, NUMAI pe rand si NUMAI ca sa isi ia lectiile, iar apoi sa se faca niste examene in loc de extemporale, iar copii sa vina pe rand NUMAI sa dea examenele, iar pe rand inseamna ca intra cel mult 1/4 din clasa ca sa aiba un loc liber in fata, spate, stanga, dreapta

solutii sunt, insa in momentul asta doar imi dau cu presupusul, ce o fi, o fi

SA MOARA CORONAVIRUSUL!winking

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Sa închidă ce anume?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Scuză mă am citit greșit. Cel mai probabil nu or sa reușească sa le deschidă nici atunci. Oricum în momentul în care se vor relua orele de curs o sa fie nebunie din mai multe puncte de vedere... Cel mai rău este ca în momentul în care copiii vor întra în colectivitate se vor îmbolnăvi cu siguranță. Dacă nu de corona, se vor îmbolnăvi de o alta gripa, virus, viroza etc

| florin926481f a răspuns:

In septembrie se deschide un nou an scolar, pana atunci virusul o sa dispara sau cel putin sa speram