| Nella12 a întrebat:

Buna.Acum o săptămână i-am zis unui băiat ca-l plac mult si el mi-a zis că el știa asta de mult dar între noi doi nu poate să fie nimic. Menționez că i-am zis prin mesaje. Dupa ce i-am mărturisit nu am mai insistat să-i zis că tine enorm de mult la el și chiar l-am evitat puțin..in schimb am observat la el s-a schimbat de atunci, a devenit mai rușinos cu mine și tot timpul când mă uit la el îl suprind că se uita la mine. Mi se mai pare ciudat că atunci când face câte ceva mă privește să-mi vadă reacția...Îmi dă mai multe adoruri pe Facebook și îmi urmărește postările mereu (înainte nu prea îmi dădea).Eu cred că și el mă place (asta simt) dar nu a vrut să-mi spună. Voi ce credeți? Vreau păreri dau funda

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E atent la tine pentru ca esti atenta la el. Stie ca il studiezi.
Daca ti-a zis concret ca nu vrea nimic de la tine, nu mai spera. Daca te place putin, asta nu te ajuta cu nimic. Tot refuz este.

| Nella12 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc pentru răspuns

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gresit! Asa ceva nu face fata niciodata, tocmai pentru a evita momente jenante si rusinoase prin care ai trecut tu, fiind respinsa.

| sierra1 a răspuns:

"am zis unui băiat ca-l plac mult si el mi-a zis că el știa asta de mult dar între noi doi nu poate să fie nimic...voi ce credeți?"

crede-l!

| Nella12 explică (pentru sierra1):

Nu am înțeles răspunsul

| sierra1 a răspuns (pentru Nella12):

Crede-l (pe el) ce zice

| Legion7X a răspuns:

"între noi doi nu poate să fie nimic menționez că i-am zis prin mesaje" pe bune, tu ești asa de convinsă. Si vulpea zice că sunt acrii struguri la început. Totul vine treptat, și cu rabdare.

Observă-i atentiile către tine dacă sunt frecvente, si asta spune totul.

| Nella12 explică (pentru Legion7X):

Pai este mereu... când mă uit îl suprind mereu că se holbează

| Legion7X a răspuns (pentru Nella12):

Atunci este ceva, dar el este probabil puțin cam timid pentru îndrazneala ta. Deci, ia-l de mână și începe tu actiunile. Plimbați-vă, sau cunoașteți-va mai bine.

| tortilă a răspuns:

Buna! Te place. Poate ar fi bine sa vorbesti cu el, ar fi totul mult mai simpul. Iti tin pumnii