| Ирина19 a întrebat:

Buna all.Am observat ca majoritatea au niste citate scrise cu diferite culori pe hi5, as vrea sa stiu si eu cum pot sa scriu un text colorat pe profil.

Va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| LoveMe a răspuns:

Mai lasati`ma cu fonturile voastre.oh go on
Deci irina Uite cum fac eu :

1.Ca sa scrii pe centru pui < center > dar fara spatiu intre < >
2. ca sa scrii ingrosat faci < b > tot asa fara spatiu
3.ca sa scrii aplecat pui < i > tot fara spatiu
4. daca le vrei pe toate trei sau doar asa.in fine le poti combina le pui toate una langa alta fara spatiu
5.ca sa scrii cu o anumita culoare pui < font color=... > tot fara spatiu si aici... scrii culoarea.
BAFTAAA!

3 răspunsuri:
| Twitter a răspuns:

Nu folosesc eu hi5 dar din cate stiu profilul este 100% editabil in HTML deci se foloseste Tagul FONT!

Cauta tutoriale pe google!winking

| Twitter a răspuns:

@LoveMe... si tu folosesti tot tagul HTML "font" rolling eyes

in fine...

| Desollatorr a răspuns:

Scrii )> Textul il scrii aici si apoi cand vrei sa termini scrisul in acea culoare.
Daca nu iti place cum arata cu acele culori simple ai aici niste culori mai complexe
http://www.computerhope.com/htmcolor.htm
In loc de culoare scrii codul ala al culorii, de ex
" text text