| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 13 ani si ma bate gandul sa încep sa port tanga, va rog daca vreti sa comentati cu "nu e nevoie sa arati sexi la varsta ta, nu e nevoie sa ti se vada fundul etc" nu va pierdeti din timp, vreau doar sa ma simt mai comod si pana la urma sunt doar niste chiloti pe care nimeni nu ii vede. De exemplu credeti ca este comod sa ai chiloti normali si in public sa iti intre in fund? Normal ca in public ar arata aiurea daca ti-ai pune mana pe fund si ai trage de chiloti prin pantaloni(ca sa ii scoti din fund) sau cand e vara si transpiri in zona intima e naspa rau. Multe fete de pe TPU au spus ca sunt mai comozi dar na, vreau si parerea voastra. Nu stiu cum ar reactiona mama daca i-as spune ca vreau tanga(nu cred ca are importanta dar si ea poarta tanga), o data a început in gluma sa râdă spunand "inca porti chiloti de babe?". Si oare e acelasi lucru la sutien si chiloti? Intreb pentru ca am 2 sutiene de care stie si nu a comentat nimic rau, o data chiar ea m-a intrebat cand eram la mall si vazuse un sutien pentru fete mai mici "ia uite, nu vrei si tu?" doar ca singura nu vreau sa imi cumpar chiloti tanga si nu stiu cum sa ii propun sa imi cumpere, va rog, dati-mi sfaturi si spuneti-mi ce sa-i zic

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Din moment ce a râs că porți "chiloți de babe", nu cred că o să o deranjeze că vrei ceva mai..nou. laughing Deci, nu te stresa prea mult.
Dar oricum..nu vrei să-ți cumperi singură? Atunci, când mergeți la cumpărături și vă uitați la chiloți, ia pur și simplu unul tanga și pune-l în coș. Nici nu trebuie să întrebi.
Nu mă deranjează că vrei tu să fi sexi, dar vreau să văd cine a zis că sunt comozi, că mie chiar nu mi se pare laughing
Și intră în fund mai des decât cei normali. Nu că "intri", ci pur și simplu acolo le e locul, tot timpul. Mie mi se pare foarte incomfortabil, sincer, dar mă rog.
Baftă!

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Alyra):

Am mentionat ca a ras in gluma, a fost o intamplare in care a intrebat-o frate miu ironic "Irina poarta tanga?!" gen se contraziceau si mama a inceput sa rada si mi-a spus ce am zis si eu mai sus.

Eu am cautat pe tpU mai multe intrebari despre tanga si am vazut ca majoritatea fetelor au spus ca sunt comozi, unele au spus ca s-au obisnuit cu ei si nu prea mai poarta normali si unele au spus ca daca poarta chiloti normali au impresia ca au alti pantaloni pe dedesubt.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Personal nu mi se par comozi dar pana nu incerci nu o sa afli cum te simti in ei. Mama ta pare genul de femeie deschisa, deci nu consider ca ar reactiona ciudat daca i-ai spune ce vrei. Cred ca cel mai ok ar fi sa mergeti impreuna la magazin si sa-i arati cateva perechi de chiloti care iti plac.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te deranjeaza ca iti intra din cand in cand in fund chiloții normali si vrei chiloti care stau doar in fund mereu? Loool

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru suntserios):

Da dar este o mare diferenta, faptul ca sunt tanga sunt speciali si au un fel de ața dar mult mai groasa, deranjeaza putin doar pana te obisnuiesti, sunt mult mai deranjati chilotii normali la subiectul asta.

| Mosotti a răspuns:

Pai pune daca doresti, nu este absolut nici o problema, ca doar nu faci o infractiune. Mama ta daca e open mind nu o sa se supere, o sa te inteleaga ca asa iti place. Ii zici clar ca doresti asta si aia este. Daca poarta si ea nu este absolut nici o problema.
Si chiar daca ai vrea sa fi mai sexy, nu e nici o problema, ar fi fost foarte okey, am inteles ca e pentru comoditate, dar zic ca idee ca oricum ar fi, ar fi foarte okey.

| Celcestietot a răspuns:

Ii spui pur si simplu, eu asa faceam in locul tau. Nu iti ia, asta este, ce mare lucru pentru niste chiloti.

| christall a răspuns:

Iti dau idee, poti purta lenjerie normala ( toamna, iarna) cand e frig si tanga vara, ca e cald, sunt mai micuti si mai subtirei. Sa nu ai nici o retinere fata de mama ta ca si ea poarta, si mai toate femeile.

| jj7700 a răspuns:

Cand mai mergi la mall sa iti iei chiloti spune-i ca vrei si un set tanga. Sau arata-i tanga si spune-i ca vrei sa iti ia si tanga. Mare filosofie. Nu e nimic anormal la a purta tanga si este o chestiune perfect fireasca pentru o adolescenta sa inceapa sa poarte tanga. Foarte probabil vei avea de purtat tinute mai tarziu (rochii, fuste penci de birou), care necesita sa porti tanga. E perfect normal sa incepi de pe acum.

| CorleoneGyovanny a răspuns:

Lasă i sa intre în buci ca asa te simti bine in ei dar sa se cunoasca bine curul