| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si sunt foarte pasionata de arhitectura& design interior, acest lucru l-am observat inca de mult, nu sunt pasionata de matematica in sine, insa de geometrie foarte mult. Nu am un talent fantastic la desen, insa imi place sa desenez. Am urmat 2 ani un asa zis" curs " de desen, insa nu ma ajutat prea mult, nu ne pregatea sau explica calumea, dar pe mine m-a ajutat sa descopar ca sunt foarte pasionata de a desena. Pe lanaga acestea, ador foarte foarte mult casele, atat stilul caselor noi cat si celor vintage. Mai am un an de generala, iar pe urma voi da la matematica-informatica. Daca pe viitor voi ramane tot la visul de a deveni arhitect, voi lua cursuri de desen s. a. m. d, dar pana atunci as vrea sa ma pregatesc acasa in mare, sa desenez s. a. m. d. Am gasirt pe net o carte numita" desen tehnic pentru cls a8a" oare mi-ar fi de folos? M-as bucura sa imi spuneti parerea voastra!

2 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Parerea mea este sa nu renunti la visele tale.

| ldelia09 a răspuns:

Mai bine este, să urmezi niste cursuri de specialitate, eu sunt a 7-a si sunt exact in aceeasi situatie ca tine, numai ca eu sunt intr-un liceu de arte, noi avem profil de arhitectura la liceu, poate in orasul tau este un liceu de arta, unde sunt profesori de arhitectura, sau evident de desen tehnic, parerea mea este ca un profesor te invata mult mai bine decat o carte.