| AlexandraAlex86 a întrebat:

Bună,am avut o relație de 11 luni dar din motive întemeiate in care eu i-am greșit lui el s-a despărțit de mine acum 1 luna si 5 zile.De 3 săptămâni vorbim din nou la telefon la fel ca inainte cand eram împreună,imi spune totul la fel ca si inainte, imi zice ca ma mai iubeste si ca mai are sentimente fata de mine dar ca nu se poate întoarce si împăca cu mine pentru ca nu poate uita tot ce i-am făcut. Si ca e imposibil sa mai fim vreodată împreună la fel ca si inainte.Mi-a spus ca vrea sa fim amici.Nu stiu ce sa cred, cand ne întâlnim ma pupă pe buze si nu pe obraz.Imi da brațul sa il tin, nu ma mai tine de mana ca si inainte. Unora le zice ca ne-am despărțit iar altora le specifică ca sunt prietena lui.Mi se pare ciudat totusi oare se va mai întoarce la mine?

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Iti pot spune doar ca din moment ce i-ai gresit lui si daca el e o persoana razbunatoare, s-a gandit la ceva si ar putea sa te faca sa suferi... Parerea mea e ca n-ar trebui sa te atasezi mult de el, ci dimpotriva, sa incerci sa-l distantezi pe parcurs ce trece timpul... Ar putea doar sa se foloseasca de tine pana isi gaseste o alta fata cu care sa isi inceapa o relatie.

| AlexandraAlex86 explică (pentru nopainkiller):

Multumesc mult pentru sfat.Dar nu îl văd sincer să se răzbune pe mine pentru că a fost prima dată când a iubit in viata si nici nu e genul de macho care sa poată agăța orice fată sau oricand.Chiar sunt foarte confuză in legătură cu el si îl iubesc prea mult ca sa pot gândi limpede.

4 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Baiatul asta inca te iubeste clar. Mult. Numai ca l ai ranit si nu mai vrea sa mai treaca inca o data prin asta. Nu mai are incredere in tine ca inainte. Depinde doar de tine sa i demonstrezi ca meriti a doua sansa. Mai mult ca sigur va impacati dupa ceva timp. Numai bine

| AlexandraAlex86 explică (pentru HazelEyes77):

Mulțumesc frumos pentru incurajarare. Chiar simt nevoia de părerile voastre foarte mult.

| EcceHomo a răspuns:

Spui :" si nici nu e genul de macho care sa poată agăța orice fată sau oricand."

Poate de asta e incă acolo.Prima iubire nu se uită niciodată, dar nici prima trădare.
Cred că o mai lungiți o vreme, va fi o pseudorelatie, adică o relație mascată bazată pe comunicare falsă, apoi totul se va stinge.