| Andreea_8014 a întrebat:

am de facut pentru.la engleza un proiect despre Romania si trebuie sa fac o lista cu cei mai faimosi oameni din Romania din ziua de azi.
Care sunt aia?
Please.help me!

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Tare as vrea sa te ajut. dar la ora actuala cine e faimos in romania. ori e actor de filme porno, ori vreun travestit sad.
Sorry. dar nu avem asa ceva.Singur mare maestru a ramas Florin Piersic.restul sa complete, ca nu imi vin in minte acum.

| Bishop a răspuns:

Gigi Becali laughing

| Rrrretarded a răspuns:

Becali, Banel, Eminescu, Caragiale, George Calinescu, Mircea Eliade, Vasile Alecsandri, Alexandru Ioan Cuza(asta a adus scoala in romania si nu prea imi place de el), Nicolae Ceausescu, Nadia Comaneci, Marian Vanghelie, Marian Iancu, Irinel Columbeanu, si... Burebistathinking

| MissCamelia a răspuns:

Nadia

| parampam a răspuns:

Daca e din ziua de azi ( adica oameni care inca mai traiesc): nadia comaneci, gheorghe zamfir, hagi.Nu prea sunt multi. Daca e pentru nota, mai bine i-ai alege pe acestia.Cu toate ca toti stim ce persoane sunt faimoase in romania la ora actuala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mircea Solcanu love struck si Naomi love struck laughing))))

| razvan_3404 a răspuns:

Elodia.