| rosewater a întrebat:

Am fost blocata de cineva pe Instagram pe 22 aprilie. Dupa block, a disparut conversatia cu persoana respectiva cu totul, am inteles ca asa e pe Insta, nu ca pe Facebook, unde ramane, dar nu mai poti raspunde... faza e ca zilele trecute a reaparut conversatia in lista mea, ceea ce m-a facut sa cred ca mi-a scos block-ul, dar daca il caut la search sau daca incerc sa dau click pe username, nu imi apare profilul. E vreun bug, ceva? Sau mai dureaza pana sa pot vedea profilul din nou?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Asa e de la ei.
Se pare ca au reglementat chestia cu block-ul, astfel incat, chiar daca ai primit block, conversatia cu persoana respectiva va ramane.

Am patit si eu sa-mi reapara 3 conversatii in aceeasi zi, deci e de la ei, si nu, nu ai primit unblock.

| rosewater explică (pentru OldSoul):

Multumesc! Ma gandeam ca ar fi asa, dar recent am primit unblock si pe WhatsApp. Adica de pe 22 Aprilie nu i-am mai vazut ultimul act, iar pe 25 iulie cand reciteam mesaje vechi mi-am dat seama brusc ca ii vad actul. Asta m-a facut cumva sa sper, iar faza de pe Insta m-a amagit un pic. Dar oricum e in regula, nu merit unblock. Mersi inca o data pentru explicatie.