| Sunziiiiiiii a întrebat:

Am maine 2 teste super importante.Ati putea sa imi spuneti superstiti sau sfaturi de cum sa iau o nota buna?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Invata,invata,invata! Cea mai buna superstitie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Superstitiile si rugatul la D-zeu sunt porcarii, invata! Daca e o lectie sau o materie care pur si simplu nu iti intra in cap, apeleaza la copiat cu incredere.

| cristimihailov a răspuns:

Repeti cat poti, incet si sigur.
Oricum ar fi, mai mult nu poti face.

Nu e vorba de rugaminte, ci de un test. Chiar daca este important testul, la final testul ramane tot test.

| ElenaSA a răspuns:

Daca ai invatat toata materia si repeti bine nu ai de ce sa te temi. Iti faci schema pentru fiecare lectie, vezi cum se rezolva exercitiile si vei avea succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rogi la Dumnezeu si te va ajuta. Superstiile sunt pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învaţă pur şi simplu. E mult mai uşor decât să faci incantaţii voodoo sau să apelezi la vraci.

| euu2307 a răspuns:

Incearca sa retii ideile principale si reatu sa stii asa in mare ca sa poti dezvolta..eu sunt superstitioasa de fel si pentru asta ies din casa numai cu dreptul si cand intru in clasa la fel, mai ales cand stiu ca dau vreun test sau ma asculta.