| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent!
Am comandat cateva lucruri de pe Aliexpress si am primit in posta aviz ca trebuie sa ridic de la oficiu postal un colet.
M-am dus a doua zi la oficiul postal cu buletinul, avizul primit si niste capturi de ecran printate din aplicatia Aliexpress de la sectiunea "My orders" (comenziile mele), pentru ca pe aviz scrie ca trebuie sa ma prezint la posta si cu o foaie pe care sa fie printata comanda, care sa contina numele produsului, numele destinatarului si pretul. Nestiind care dintre produsele comandate a ajuns, am printate capturi de ecran de la toate produsele.
Cand am ajuns la oficiul postal cei de acolo mi-au spus ca foile cu comenzile nu sunt bune, si ca imi trebuie altfel de foi cu comanda (de preferat din care sa reiasa si ca am platit acele produse). Ce sa fac ca sa imi ridic coletul?
Dau funda, multumesc.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai fost la posta vamala? Ti-au zis ca poti ridica si la oficiul de care apartii?

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Nu am fost la posta vamala pentru ca pe aviz scria sa ridic coletul de la oficiul postal din Arad (unde locuiesc). Cei de acolo mi-au spus ca au coletul meu, doar ca nu mi-l pot da fara acea foaie.

| Bondarel99 a răspuns:

Nefiind cu ramburs, trebuie sa fie siguri in privința coletului dar atâta timp cât are numele tău pe el ce mai contează? Dacă nu era de pe site-ul ala și era din orice alta parte nu ar mai fi făcut atâta tam tam. Eu zic sa le faci puțin scandal, coletul e pe numele tău și îți e adresat ție deci. Sau sa îți explice mai exact ce trebuie sa conțină acele foi.