| OanaR a întrebat:

Buna happy Am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu prietenul meu! Sunt cu el de un an si ceva. am avut certuri, discutii, etc. Problema este ca la inceput el a fost gelos, nu avea incredere in mine nu suporta sa stie ca vorbesc cu alti baieti si ma acuza de tot felul de chestii. Pentru a nu avea probleme am facut schimburi de parole, aveam acces la toate conturile lui si vedeam tot ce vorbeste si cu cine. Vazand ca si el vorbeste cu anumite fete (in calitate de amici cica) am inceput sa devin si eu geloasa, sa ma cert cu el din orice si nu-mi convenea cand el vorbea cu anumite fete. AM DEVENIT IMPOSIBILA! Din cauza aceasta, am incept sa ne certam mai tot timpul, iar acum, de cateva zile a spus ca el isi schimba parolele si tot sa nu mai am ce sa ii reprosez. Ne.am impacat, totul a fost bine...insa eu nu pot sa ma impac cu ideea ca el nu face nimic atat timp cat si-a schimbat parolele si de fiecare data cand i le cer face crize. As vrea sa fiu indiferenta si sa nu ma mai gandesc la asta, insa nu pot, mai ales ca si el este capos. Nu lasa nimic de la el, indiferent de situatie! Plus de asta parola lui este singura modalitate de a afla ce face pentru ca nu suntem in acelasi oras, iar el cand este undeva nu prea vorbeste cu mine. Help!

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai vad ca sunteti cam gelosi,deci va iubitihappyCrezi ca parole ar fi siguranta ta? Poate sa isi faca si un cont in secret si tie sa iti lase parole de la restul,tu n-ai avea de unde sa stii! Daca nu vorbeste cu tine cand este undeva,insemna ca se fereste oarecum de tine! Totus, incearca sa nu mai fii asa geloasa, pe mine m-ar deranja putin daca as fi in locu lui.

| traveler a răspuns:

Parole,parole,dar parola la inima lui pesemne nu ai gasit-o inca de te temi ca te va trada.Creeaza si munceste pentru o legatura sufleteasca trainica si nu te mai agata de nimicuri in viata,acestea strica si rod temelia unei mari iubiri si aduc numai necazuri in relatie.Fa-ti ancore in inima lui nu in cunostintele lui de pe net, si el singur le va trece pe locul doi la timpul lor,nu al forta sa renunte de dragul tau la independenta lui deodata,aici gresiti cu toatele, un razboi se castiga pas cu pas adica batalie cu batalie,mai sunt si capitulari,infrangeri,armistitii insa telul este consolidarea relatiei pe incredere, afectiune, si devotamentul neconditionat al ambilor deci asta este reteta dragostei.Succes

| Laryyy97 a răspuns:

Buna! daca as fi in locul tau si prietenul meu nu mi-ar da parola lui, m-as gandi ca ma inseala.dar faptul ca sunteti de un an si ceva impreuna si nu sunteti in acelai oras este ceva, crede-ma! asa ca ar trebui sa ai incredere in el si sa nu mai fii geloasanoi fetele tindem sa fim mai mereu geloase din orice.incearca sa vb cu el calm si sa-l intrebi cre este motivul pentru care nu iti da parola? poate are cv de ascuns fata de tine...vezi cum reactioneaza la aceasta intrebare,daca e indiferent si tot nu iti da parola atunci e clar k ascunde ceva, dar daca chiar tine la tine, isi va da seama k te deranjeaza si iti va da parola.Bafta! big grin