| Vasile1997 a întrebat:

Bună, am o întrebare, am voie sa consum și eu cu prietenii un pahar de șampanie, o bere în seara de revelion ținând cont ca eu termin ultima ședință de radioterapie în data de 16 decembrie? Mulțumesc de răspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Cel mai recomandat este să ți-l întrebi pe cel care s-a ocupat de tine.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă faci radioterapie, corpul tău este foarte afectat de asta, chiar dacă nu resimți. Mai ales sunt produsem deșeuri care trebuie eliminate, celulele distruse, și asta durează în mod natural 3 săptămâni. Astfel ficatul, rinichi luptă cu asta. Astfel, paharul de șampanie ritual de revelion nu este potrivit pentru tine. Ca să faci față onorabil, este o șampanie fără alcool, și dta să o iei cu tine și să o pui în paharul tău.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu prea. Dar un paharel mic nu strica nimanui happy