| queenazalea a întrebat:

Buna! Am o intrebare legata de sims 2. Mi-am facut o familie de 4 persoane. O mama, un tata, un copil mic(o fata) si o fata mai mare. Mi-am aranjat casa, mi-am pus cada, dulapuri, televizoare etc.Intrebarea este:
Cum poate sa creasca bebelusul(copilul mic)? O cheama Isabella, dar de 1 luna ma chinui s-o cresc si tot nu creste.
AJUTATI-MA VA ROG!

Răspuns Câştigător
| Aegyo a răspuns:

Poi... sunt 2 modalitati:

1. Cu ajutorul codurilor: cand esti in live mode, apesi CTRL+ SHIFT+ C. O casuta alba iti va aparea, tu trebuie sa scrii acolo agesimcheat on. Apoi dai click-dreapta pe fetita, si selectezi age sim... child/teen/adult sau ce vrei tu sa fie.

2. O lasi sa creasca singura, dar daca nu te descurci (nu mentii nevoile la un nivel normal...) poti folosi urmatoarea metoda: imediat ce intri in oras, CTRL+SHIFT+C si scrii boolprop testingheatsenabled true (exact cum am scris eu). Cand intri la familia respectiva, poti sa cresti Skill-urile (abilitatile) nevoile etc... (ATENTIE! Codul acesta este cel mai "puternic" cod! Daca dai comenzi gresite iti poate distruge jocul, ma rog asta in cel mai rau caz)

Cam asta e de spus! Bafta!

P. S: Daca continua sa nu creasca, atunci incearca asta: CTRL+SHIFT+C si scrii aging on.

4 răspunsuri:
| queenazalea explică:

Pai nu intram in fiecare zi dar multumesc pentru sfat. O sa incerc.Multumesc!

| Kago a răspuns:

Buna FashionExpert, iti pot pune o intrebare? Tu cum ti-ai descarcat jocul, l-ai cumparat sau cum pentru ca eu nu reusesc.
Te rog raspunde-mi.

| queenazalea explică (pentru Kago):

Buna! L-am cumparat. UIte site-ul aici (in caz ca il vrei-de aici e cel mai ieftin). Aici sims 3 (pe care il am) : http://www.e-cumpara.ro/the-sims-3-pc-p-24457.htm iar sims 2, nu mai stiu.

| janynn a răspuns:

Trebuie sa o pui sa doara, sa o speli si sa ii dai sa manance, dar s ate mai si joci cu ea, dk ai jucat zi de zi o luna nu are cum sa nu creascahappy.