| lilianac_1986 a întrebat:

Am o mica problema, mai exact, in urma unei lovituri m-am dezechilibrat, am cazut si am dat cu capul de o piatra. A 2-a zi, cand m-am trezit, am observat ca imi aparuse in ochi ceva de genul unui cheag de sange.De atunci a trecut o saptamana si inca nu a disparut.Se poate sa fie ceva grav? exista posibilitatea sa ramana asa? multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Loviturile la cap sunt foarte periculoase, mergi cat mai repede la medic.

| Oti a răspuns:

Hei...Cunosc pe cineva care a avut aceeasi problema si ce-i drept a durat ceva timp pana i-a trecut de tot acel cheag dar sa stai linistit/a ca trece.(chiar si fara medicamente).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îm primul rând, rog userii TPU să nu se apuce să dea sfaturi băbeşti şi aiurea.
Asta cu siguranţă nu îţi putem spune noi, pentru că nu avem pregătirea necesara.
Te rog să mergi la medic în cel mai scurt timp pentru că pot apărea probleme foarte grave având în vedere că te-ai lovit la cap!

Însănătoşire grabnică!

| lilianac_1986 explică:

Buna si multumesc pentru sfat.Il voi lua in seama cu toate ca pana acum am sperat sa fie ceva trecator si nu am luat nicio masura

| lilianac_1986 explică:

Mentionez ca pana in prezent nu am avut reactii neplacute,capul nu ma doare,nu am probleme cu vederea doar ca ma ingrijoreaza acest cheag care pana acum nu da semne sa dispara.

P.s. Oti, cu riscul de a fi enervanta, imi poti spune in aproximativ cat timp i-a trecut prietenei tale?